AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Апсење на скопскиот аеродром: Фатени со фалсификувани милион евра, познато од каде допатувале…

Полицијата уапси двајца фалсификатори од Камерун кои се обиделе да внесат скоро милион фалсификувани евра на скопскиот аеродром, дознаваме од извори на истрагата.

Според нашите извори, тие во Скопје допатувале од Милано.

Од МВР го потврдуваат апсењето на фалсификаторите односно дека Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал работи на случајот во координација со Јавното обвинителство, а детална информација најавуваат за денеска.