Поврзи се

4NEWS.mk

Арсовски: Дали со аудиоснимката од свиркачи се потврди спрегата меѓу Заев и Боки 13?

Published

on

Зоран Заев е сценаристот и режисерот на случајот „Рекет“ и тоа веќе сите го знаат. Зоран Заев е „капо ди тути капи“ и Зоран Заев е главата на криминалниот октопод кој три години ја пустоши Република Македонија.

-Текстот продолжува по рекламата-

Тоа што целата јавност го знаеше изминативе месеци по обелоденувањето на случајот „Рекет“, сега веќе се потврдува јавно. Зоран Заев бил целосно во тек со изнудите, злоупотребите и политичките притисоци преку кој работела медиумско-обвинителската машинерија. Целата јавност сега слуша и гледа дека Бојан Јовановски – Боки 13 и Катица Јанева не можеле да рекетираат милиони евра без да имаат политичка заштита од највисоко ниво.

Случајот „Рекет“ очигледно се прикрива од страна на обвинителството на Русковска и Јовевски коишто се во директна спрега со Заев. Вчера јавноста беше сведок на шокантен доказ презентиран од страна на пратеникот Милошоски, а доставен од свиркач, кој индицира дека лицето Зоран Заев не само што остварувал редовни и непосредни комуникации со Бојан Јовановски, туку и директно го помагал финансирањето на неговата телевизија.

Loading...

Јавно го прашуваме Заев да и одговори на јавноста да не ја држи во неизвесност иако веќе се знае, дали ова лице коешто говореше на снимката е Зоран Заев?

Ова е нова светлина на случајот којшто Русковска и Јовевски го заглавија само на двајца или тројца осомничени.

Новата аудио снимка покажува дека ова лице за кое се сомневаме дека е Зоран Заев директно бил известуван за сите операциите којшто ги работел Бојан Јовановски, односно сопственикот на 1ТВ – Боки 13. Односно знаел дека изнудил пари за рекламирање на телевизијата, мамел бизнисмени за проекти на неговиот Меѓународен сојуз, но најстрашно со коешто се отвора сомнение дека на ваков начин лично СДСМ или владата на Заев на неколку пати помагале во телевизијата 1ТВ, којашто е во сопственос на Боки 13, главно за маркетинг уште од октомври-ноември 2018 година.

Да потсетиме дека токму во овој период се отвораа случаи на СЈО за кои подоцна се потврди дека биле исценирани само за да се изнудуваат милиони евра пари од страна на бизнисмени коишто ги инволвираат во судските предмети.

Извор: Сител телевизија

Loading...

Совет за етика во медиуми

Македонија

Се огласија од иницијативниот одбор за вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски е само лош глумец

Македонија

ВИДЕО: Еве како изгледаше синоќешното апсење на дилери на дрога во Кичево

Македонија

Касами: Приватните компании треба да спроведат двојазичност, бидејќи дел од дипломираните Албанци не говорат добро македонски

4NEWS.mk

Лиза Шаќири до Касами и Груби: Не не омаловажувајте, ретко кој дипломиран Албанец не знае македонски!

Македонија

Димовски: Бугарската нација е 30 години пред македонската, тоа се злоупотребува

4NEWS.mk

Хоспитализиран Љубе Бошкоски поради компликации со коронавирусот

Македонија

Над 80 дуќани во ГТЦ затворени – се издаваат без кирија, сметките „изгор“, дел од нив паушални

4NEWS.mk

Предвреме ќе се исплатат септемвриските пензии

4NEWS.mk

Протест на ВМРО-ДПМНЕ против неправдите, политичкиот реваншизам и политичкото насилство од страна на власта

Македонија

Кротката убавица Бојана, покажа дека е лавица и го победи карциномот

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com