Свет
17,272,979
Вкупно активни случаи
Updated on 04/08/2021 17:15 17:15
Македонија
627
Вкупно активни случаи
Updated on 04/08/2021 17:15 17:15
Македонија
5,494
Вкупно починати
Updated on 04/08/2021 17:15 17:15
Македонија
150,422
Вкупно оздравени
Updated on 04/08/2021 17:15 17:15

Деск

Хрватска си ги наградува вработените за работни резултати- еве по колку пари добија околу половина милион работници

Половина милион работници вработени во околу 39 илјади компании во Хрватска добија награда за работните резултати оваа година.Имено,...

Полската атлетичарка Влодарчук испиша историја

Анита Влодарчук, полска атлетичарка во фрлање кладиво, денеска ја освои олимписката титула на Игрите во Токио и испиша историја.Имено, таа...

Американците подготвени да примаат пониска плата – само да не треба да одат на работа

Американците велат дека биле подготвени да работат и за пониска плата, и да се откажат од слободните денови или пак да работат...

Поповиќ: Северина ми кажа дека не е моја дадилка да го чува детето додека сум на пат

Бизнисменот Милан Поповиќ во интервју разговараше за својата поранешна сопруга Северина Којиќ и борбата за нивниот син Александар.Тој...

Лорди и на вакцинација дојде по костум – еве како тоа изгледа

Лорди - фронтменот на истоимениот бенд што победи на „Евросонг“ се појави на вакцинација во градот Рованиеми за време на викендот и...

Анастасија Ражнатовиќ со жешки фотографии покрај базен

Ќерката на Светлана Цеца Ражнатовиќ, и пејачка Анастасија Ражнатовиќ ги минува жешките летни денови покрај вода.Токму од тоа...

ФОТО: Ова момче е прогласено за најубав спортист на ЛОИ

Поради атлетските способности, одредени спортисти се популарни и поради изгледот и атлетската градба.Станува збор за 24-годишниот познат американски...

Луна по породувањето: Не сум задоволна кога ми се менува телото

Поранешната учесничка во реалното шоу „Задруга“, Луна Џогани со своите следбеници на Инстраграм профилот сподели дека има здравствени проблеми.

Виена: Научници чипираат 22 видови лилјаци

Во Виена, Австрија тим научници планираат да чипираат 22 постојни видови на лилјаци за научно - истражувачки цели.Целта...