Автомобил излетал од патот, еден загинат - 4NEWS.mk
Поврзи се

Македонија

Автомобил излетал од патот, еден загинат

На 05.12.2018 година во 21,50 часот било пријавено дека на магистралниот пат Струмица — село Ново Село, поточно на влезот во село Босилово, патничко моторно возило “Опел Корса“ со скопски регистерски ознаки управувано од М.Р.(37) од село Еднокуќево, струмичко излетало надвор од патот и се превртело. Во незгодата на местото на настанот починал М.Р. Извршен е увид на местото на настанот.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com