Свет
18,322,581
Вкупно активни случаи
Updated on 20/04/2021 19:02 19:02
Македонија
18,658
Вкупно активни случаи
Updated on 20/04/2021 19:02 19:02
Македонија
4,509
Вкупно починати
Updated on 20/04/2021 19:02 19:02
Македонија
124,828
Вкупно оздравени
Updated on 20/04/2021 19:02 19:02

Барањето стигна во Собрание – утре ќе се расправа за имунитетот на Вељаноски

Во текот на утрешниот ден треба комисијата за мандатно имунитетни прашања да расправа по барањето од скопскиот Кривичен суд за симнување на мандатот на поранешниот спикер Трајко Вељаноски.

Денеска Кривичен го испрати барањето до Собранието, но поради повикување на погрешен член, Џафери барањето го врати назад во Кривичен од каде испратија ново барање.

До сега комисијата симна имунитет на двајца пратеници, Никола Груевски и Љупчо Димовски.

Извор: ТВ21

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com