БРОЈОТ НА ЛИНИИ ВО ВАШАТА ДЛАНКА ОТКРИВА МНОГУ ЗА ВАШИОТ ЖИВОТ: Само среќниците ја имаат третата, а еве што значи четвртата!

Хиромантија или читање од дланка е древна уметност која потекнува одамна во Индија. Се верува дека потекнува од хинду астрологијата, а подоцна се проширила на другите континенти. Оваа уметност се користи за да се процени нечиј карактер.

Здравствена линија

Првата линија на зглобот е најважна и се наоѓа најблиску до дланката. Ако оваа линија е јасна или длабока, без прекини, празнини или облици како окови, тогаш тоа значи дека вашето здравје е добро.

Линија на богатство

Втората линија на зглобот се користи за мерење на поединецот и неговите очекувања за богатство, удобност, просперитет и среќа. Идеално, ова треба да биде права линија без никакви прекини и ако е многу дефинирана, има добри шанси за луксуз и богатство во иднина.

Линијата на успехот

Повеќето луѓе имаат две линии, а не секој е доволно среќен да има трета. Оваа линија се однесува на кариера, успех и слава. Ако линијата е силна и долга, тогаш тоа укажува на големи работи што ќе ви се случат во животот и веројатно имате силно влијание врз другите луѓе во вашиот живот, дома и на работа. Вие сте личност која луѓето не можат да ја заборават.

Енергетска линија

Оваа линија е најретката од сите и ја немаат многу луѓе. Ако го имате, тоа значи дека ќе имате долг живот. Таа оди паралелно со третата линија и ја надополнува, што ќе ја направи вашата слава и влијанието врз другите уште посилни. Ова, исто така, укажува на силно општествено присуство и можност да има многу потомци во иднина.

Првата линија е слаба или испрекината

Ако оваа линија е слаба или испрекинета, тоа може да укаже на здравствени проблеми. Кај жените кога првата линија ќе се свитка кон дното на дланката или е „скршена“, тогаш тоа укажува на гинеколошки проблеми како неправилен циклус и слично. Кај мажите ова е сигнал за уринарни и хормонални проблеми или проблеми со простатата.

Првата линија е свиткана нагоре

Кај мажите тоа значи репродуктивни проблеми, додека кај жените тешко породување. Во Индија некогаш им било забрането на таквите жени да забременат.

Втората линија е „скршена

Ако вашата втора линија е испрекината или „скршена“, тогаш тоа ви кажува за финансиски тешкотии. Меѓутоа, ако вашите други линии се прави без прекин, тогаш ќе ги надминете овие проблеми во иднина.

Третата линија е скршена

Ако оваа линија е прекината, тогаш тоа значи кавга или развод со саканата личност. Но, не очајувајте, бидејќи некои парови се враќаат еден на друг по некое време.

Поврзани вести

Одложени продолженијата на „Невозможна мисија“

Седмиот и осмиот филм од франшизата „Невозможна мисија“, со Том Круз во главната улога, се одложени за 2023 и 2024 година поради пандемијата на Ковид-19, соопштија продуцентите Парамаунт Пикчрс и Скајденс. „Невозможна мисија 7“ требаше да почне да се прикажува во...

Ковачевски – Петков: Ги поставивме основите за брз напредок на меѓусебните односи

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на владината делегација на Северна Македонија на Република Бугарија. На средбата беше истакнато дека...

Работните групи на владите на Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа и го утврдија роковите за исполнување на приоритетите

Во насока на продлабочување на билатералната соработка меѓу РСМ и Бугарија, во рамките на заедничката седница на двете влади во Софија, се одржаа и одделни состаноци на работните групи утврдени за време...

Еве што се собира прашина во вашиот дом

Време е за општа заштеда, и без разлика од кој извор на нередот, оваа листа ќе ви помогне да го елиминирате она што не ви треба, за да можете да направите простор...

Најважното

Ковачевски – Петков: Ги поставивме основите за брз напредок на меѓусебните односи

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на...

Работните групи на владите на Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа и го утврдија роковите за исполнување на приоритетите

Во насока на продлабочување на билатералната соработка меѓу РСМ и Бугарија, во рамките на заедничката седница на двете влади во Софија, се...

Ковачевски и Петков: Да работиме на потенцијалите и предностите и да оствариме напредок во пријателството наместо национализам и говор на омраза

Премиерот Димитар Ковачевски, придружуван од министрите кои се дел од делегацијата на Владата на Република Северна Македонија, утринава пристигнаа во резиденцијата „Бојана“,...

Сончево со мала до умерена облачност и многу студено

Сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Продолжува периодот на...

718 нови случаи на ковид-19 – пријавени се 22 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044...