Поврзи се

Свет

„Чернобил“ предизвикува контроверзии во Русија

Минисеријата на ХБО, „Чернобил” во овој миг ја има најдобрата оценка за ТВ серии на ИМДБ, којашто гласи 9,7 /10 со над 111.000 гласови од цел свет. „Гардијан“ ја опиша последната епизода од серијата со реченицата „Кога прашината ќе спадне, ова ќе се смета за класика”

The post „Чернобил“ предизвикува контроверзии во Русија appeared first on ТВ21.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com