Поврзи се

Македонија

„Да ја добиеме војната со коронавирусот, па ќе мислиме на избори“, рече Ахмети

Published

on

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети рече дека засега не размислуваат кога би бил следниот датум за одржување на закажаните па паузирани предвремени парламентарни избори. „Да ја добиеме војната сега со коронавирусот, а потоа ќе мислиме за избори“, рече лидерот на ДУИ, Али Ахмети вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21. Инаку Владата донесе одлука […]
Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

-Текстот продолжува по рекламата-
Реклама
Македонија

Талески: Пресудата е резултат на политички прогон и монтиран политички процес против мене

4NEWS.mk

Состојба со Ковид-19 во светот до 20 часот

4NEWS.mk

Србија/Ковид-19: Од сабота во 13 часот до понеделник во 05 забрана за движење во цела Србија

4NEWS.mk

Бројот на заразени од Ковид-19 во светот е веќе над милион

4NEWS.mk

Негативен на Ковид-19 е резултатот на бебето родено на 30-ти март на ГАК од мајка позитивна на вирусот

Македонија

Лукаревска од УЈП во „Click Plus“ ги објаснува процедурите за користење на мерките на Владата

Македонија

Ангеловска: Се соочуваме со голем предизвик, ова претставува проблем за буџетот

Македонија

Продолжува репатријацијата на затекнатите граѓани во странство, уште еден чартер лет за Берлин и Бон

Македонија

Што со работниците кои добиле отказ или понуден им е спогодбен договор? Одговара Ангеловска во #ClickPlus

Македонија

„Компаниите може да ги пратат работниците дома и да им исплаќаат 50% од платата“, вели министерката за финансии

Реклама