Свет
18,322,581
Вкупно активни случаи
Updated on 20/04/2021 19:02 19:02
Македонија
18,658
Вкупно активни случаи
Updated on 20/04/2021 19:02 19:02
Македонија
4,509
Вкупно починати
Updated on 20/04/2021 19:02 19:02
Македонија
124,828
Вкупно оздравени
Updated on 20/04/2021 19:02 19:02

Дали Груевски бил во право за заканите? Миле и Спиро претепани во Шутка

Поранешните министри Миле Јанакиески и Спиро Ристевски на кои синоќа им беше определена мерка притвор денеска биле нападнати во затворот Шутка, потврдуваат за ТВ21 од затворот.

Како што дознаваме до физичката пресметка дошло по наводни провокации од страна на двајцата поранешни министри.

Екс премиерот, сега азилант Груевски во ТВ интервју изјави дека тој одлуката за влегување во Шутка ја променил во последен момент по добиена најава дека ќе биде ликвидиран.

Извор: ТВ21

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com