Давкова во Берлин на конференција за обнова на Украина

Претседателката Гордана Силјановска Давкова денес присуствуваше во Берлин, Сојузна Република Германија на конференцијата за обнова на Украина.

Таа порача дека заедно со украинскиот претседателот Володимир Зеленски испраќаат нов сигнал на солидарност.

Силјановска Давкова се сретна и со германскиот канцелар Олаф Шолц.

Давкова вели „мој приоритет е и соработката меѓу земјите од Западен Балкан“.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
spot_img

Најважното