Дел од Скопје без струја – еве каде има технички зафати

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, ги известува граѓаните дека:

Заради  технички зафати во дистрибутивната електро мрежа,  без електрична енергија ќе останат следните корисници:

на ден 21.07.2021 година (среда) :

-од 07:30 до 09:30 часот, корисниците од  дел од  ТЦ Беверли Хилс. (Општина Центар)

– на ден 22.07.2021 година (четврток)  :

-од 04:00 до 05:30 часот, корисниците од:    нас. Шуто Оризари, ( Општина Шуто Оризари ), нас. Топаана,  нас.  Чаир и  нас. Топаанско Поле, (ОпштинаЧаир) како  и нас. Скопје-Север, Бутел 1, Бутел 2, Расадник, нас.Кучевишка Бара,  нас. Визбегово  и Индустриска зона – Визбегово. (Општина Бутел)

-од 07:45 до 09:15 часот, корисниците од ул. Петар Манџуков од бр. 50 до бр. 280. (Општина Бутел)

-од 08:00 до 15:00 часот, корисниците од дел од ул. Хусеин Бајрам  и  ул. 165 во нас. Крњево. (Општина Центар)

-од 08:10 до 14:30 часот, корисниците од селата: Паничари, Ласкарци, Буковиќ и Раовиќ. (Општина Сарај)

Поврзани вести

МЗ: 69% од позитивните со Ковид 19 и 79% од починатите се невакцинирани

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 6 август заклучно со 2 декември. За вакцинирани се сметаат лицата кои се вакцинирани со...

Поради ветер во Софија сè уште не се полетани двата воени авиони со посмртните останки на 45-те загинати патници

Поради ветер во Софија сè уште не се полетани двата воени авиони со посмртните останки на 45-те загинати патници од автобуската несреќа во Бугарија. Според информациите, шрвиот авион се...

Се очекува да пристигнат двајца од седумте пациенти кои беа хоспитализирани во „Пирогов“ во Бугарија

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес конференција посочи дека две лица од вкупно седум пациенти кои беа хоспитализирани во болницата „Пирогов“ се очекуваат да пристигнат од Бугарија.

Османи: Оформен кризен штаб за несреќата, отворен е и телефонски број за семејствата на загинатите

Министерот за надворешни работи Бујар Османи информираше дека МНР оформило кризен штаб во врска со несреќата во Бугарија во која при експлозија на автобус на Беса-транс загинаа 46 државјани на С. Македонија,...

Најважното

Бектеши: Ги повикувам граѓаните да пријават на бесплатниот телефонски број 191 во случај на неправилности со цените кај трговците

Министерот за економија Крешник Бектеши ги повикува граѓаните да пријават неправилности со цените кај трговците.

Премиерот Заев ги информираше коалиционите партнери за постигнатиот договор со Алтернатива

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев имаше средба со лидери на партии од владината коалиција на која ги запозна...

ЕК нема да препорача задолжителна вакцинација против КОВИД-19

Европската комисија нема да препорача задолжителна вакцинација против Ковид-19. Ова денеска го изјави портпаролот на комисијата како одговор на прашања поврзани со...

Европската централна банка планира нов дизајн на банкнотите на еврото

Европската централна банка (ЕЦБ) планира нов дизајн на банкнотите на еврото, а конечната одлука се очекува да биде донесена во 2024 година,...

Миокардитисот по вакцина против КОВИД-19 кај младите брзо исчезнува

Американските лекари го следеа развојот на миокардитис кај младите луѓе вакцинирани против СОВИД-19 со Pfizer и Moderna и открија дека болеста кај...