Дневен хороскоп за четврток (16.12.2021)

ОВЕН

Работа: Ќе промените некои од вашите планови нагло и ќе бидете принудени да се прилагодите на туѓите барања.

Љубов: Можни се помали семејни проблеми доколку сте во брак. Се разбира, секогаш постои решение, доколку двете страни се подготвени на компромис.

Здравје: Чувствителни проблеми со мочниот меур.


БИК

Работа: Можно е некои помали деловни ризици да се исплатат.

Љубов: Слободните припадници на знакот денес лесно можат да запознаат нова љубов. Вечерното излегување со пријателите носи нови познанства.

Здравје: Дефинитивно исфрлете ги сите видови газирани пијалоци, кои ви штетат и ви надувуваат.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Подготвени сте да ги реализирате новите идеи. Важно е да истраете во вашите идеи. Поволен ден за сите оние кои се занимаваат со некоја уметност.

Љубов: Склони сте да го идеализирате партнерот, кога ќе се заљубите не ги забележувате неговите маани.

Здравје: Чувствително грло и гласни жици.


РАК

Работа: Неповолен ден за соработка со странски партнери. Концентрирајте се на локалните деловни соработници.

Љубов: Можно е некако да сте ја изгубиле стабилноста во љубовта што мислевте дека ја имате. Разочарани сте!

Здравје: Зголемен апетит, земете ги во предвид килограмите.


ЛАВ

Работа: Повеќе сте фокусирани на приватни прашања. Одложете ги важните состаноци, немате доволно концентрација. Во спротивно, може да донесете погрешни одлуки.

Љубов: Новата врска носи нов квалитет во вашиот живот. Уживате во чувството на внимание од саканата личност.

Здравје: Можни проблеми со видот.


ДЕВИЦА

Работа: Поволен ден за оние кои се занимаваат со музика, глума или сликарство. Подобрување на финансиите.

Љубов: Пазете се од погрешни проценки кога станува збор за една личност. Можеби подоцна ќе зажалите.

Здравје: Проблемите со несоницата стануваат хронични. Оптоварени сте со деловни планови.


ВАГА

Работа: Можете да успеете во бизнисот ако сте спремни да извлечете максимум од тоа. Брзата реакција е важна.

Љубов: Лесно се впуштите во авантура заснована на страст со личност која не ја познавате доволно добро. Можете да се покаете подоцна.

Здравје: Можни проблеми со тахикардија.


ШКОРПИЈА

Работа: На работа можете да очекувате многу поволен исход на настаните, особено ако соработувате во странство.

Љубов: Партнерот е незадоволен, бара повеќе внимание и сака отворено да зборува за сите проблеми. Бидете поотворени и пофлексибилни.

Здравје: Чувствителен ‘рбет. Не смееш да ја оптоваруваш.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Од менаџментот на компанијата во која работите можете да очекувате добри вести. Очекувајте финансиски подобрувања.

Љубов:  Имате одредени сомнежи и проблемот е што сте отворени за саканата личност. Неопходен е отворен разговор.

Здравје: Проблеми со црниот дроб. Посетете гастроентеролог.


ЈАРЕЦ

Работа: Многу внимавате на трошоците и се трудите да заштедите на се. Не претерувајте.

Љубов: Љубомората го прогонува целото ваше битие и како да не можете да се справите со тоа чувство. Партнерот затоа е оптоварен, па настанува отворен разговор.

Здравје: Можни инфекции на уринарниот тракт.


ВОДОЛИЈА

Работа: Од деловен партнер очекувате многу. Некои работи не можете да ги направите сами.

Љубов: Ви треба сигурност, друго одговорно мислење. Вашиот брачен другар ви дава утеха, љубов и чувство на сигурност во тешките животни моменти.

Здравје: Се функционира совршено


РИБИ

Работа: Се трудите навреме да ги остварите сите обврски и некако успевате.

Љубов: Иако имате најдобри намери, немате доволно време да му посветите на партнерот. Објаснете му колку сте зафатени, но и колку сте подготвени подоцна да му се посветите.

Здравје: Зголемете го внесот на витамин Ц.

Поврзани вести

Благо намалување на нивото на реките, водостојот на природните езера ист како вчера

 Водостоите кај дел од реките во земјава се над просекот за јануари, но бележат благо намалување во споредба со вчера. За разлика од нив, резултатите од последните мерења направени од Управата за...

27 јануари – Свети Сава е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник  на  РМ„ бр.21/98 и 18/07), 27 јануари 2022 година (четврток), Свети Сава е неработен ден за...

Ова е најплатениот музичар за 2021 година- заработил вртоглава сума

Брус Спрингстин, со заработка од 590 милиони долари е прогласен за најплатен музичар за 2021 година, објави списанието „Ролинг стоун“. Најголем дел од заработката е од продажба на своите...

Александар Николоски избран за потпретседател на Европската народна партија во ПС на Совет на Европа

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска на првиот ден од зимската сесија на Парламентарното Собрание на Совет на Европа, која се одржува во хибриден формат, поради пандемијата, е избран за потпретседател на...

Најважното

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се...

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.