Дневен хороскоп за четврток (23.12.2021)

ОВЕН

Некој на работа ви врши притисок и вие сте принудени некои работи да ги правите побрзо отколку што сте сакале.

Партнерот ќе ви го покаже своето вистинско лице. Нема да бидете премногу воодушевени од она што ќе го видите.

Можни проблеми со несвестица.

БИК

Многу сте активни во извршувањето на работните задачи и максимално сте посветени на работата.

Ве мачи љубомората. Немате доволно доверба во партнерот, се сомневате дека нешто крие од вас.

Проблеми со чувствителниот урогенитален тракт.

БЛИЗНАЦИ

Денес ќе имате многу работа, но и некои промени во работната средина. Можно е некои соработници да си заминат.

Влегувате во монотона фаза кога е љубовта во прашање и не сте претерано среќни поради тоа.

Прилично лоша крвна слика. Намален имунитет.

РАК

Иако околностите не ви одеа долго време, денес можеби ќе имате среќа да решите некои проблеми.

Исплашени сте, сакате да го задржите партнерот со кој сте и ви се чини дека полека ја губите контролата.

Кардиоваскуларниот систем е чувствителен.

ЛАВ

Поволен ден за работа, доколку соработувате со личност родена во знакот Стрелец. Можете да очекувате успех.

Ако сте во брак, правите се за да најдете изговор да излезете од дома и да се одморите со партнерот.

Чувствителен мочен меур.

ДЕВИЦА

Денеска можете да бидете успешни во деловните преговори. Поволен ден за потпишување на договорот за соработка.

Делувате мистериозно и со својот став ги привлекувате повеќето припадници на спротивниот пол.

Се чувствувате добро. Останете повеќе во природа.

ВАГА

Склони сте кон расфрлање и трошење големи суми пари. Сепак, се препорачува да бидете повнимателни, бидејќи подоцна може да зажалите.

Совршенството не може да се постигне преку ноќ, потребно е многу заеднички труд и разбирање.

Губење на апетит.

ШКОРПИЈА

Концентрацијата е лоша за вас и не треба да носите важни одлуки денес.

Склони сте кон самосожалување, барате внимание и лесно заборавате на сите убави работи што партнерот ги направил за вас.

Неопходно е малку да спиете. Уморни сте!

СТРЕЛЕЦ

Исклучително сте нервозни, се чувствувате лошо и каде и да се свртите гледате некои ограничувања за вашиот деловен план.

Тажни сте затоа што немате љубов каква што ви треба. Можно е да се идеализира минатото.

Предиспозиција за депресија.

ЈАРЕЦ

Може да се потпрете на соработниците и колегите, околу вас имате луѓе на кои можете да им верувате.

Доколку имате врска на далечина, денес е добар ден да планирате средба со саканата личност.

Ќе ви годи престој на свеж воздух.

ВОДОЛИЈА

Внимавајте да не го уништите односот со претпоставените. Лесно можете да се вклучите во некои интриги.

Се однесувате далечно кон саканата личност, а вистината е дека сте всушност повредени и не сакате да го признаете тоа.

Болка во грбот.

РИБА

Поволен ден за патување и потпишување договор. Сè што ќе замислите ќе работи за вас.

Можете лесно да освоите личност која ви се допаѓа. Поволниот период штотуку започна.

Избегнувајте мрсна, пржена и многу зачинета храна.

Поврзани вести

КИНЕСКИ ХОРОСКОП ЗА 2022 ГОДИНА – Еве каква ќе биде годината на водниот тигар!

Сите очи се вперени во 2022 година со надеж дека ќе биде подобра од 2021 година Стаорец (родени 2020, 2008, 1996, 1984, 1972, 1960, 1948, 1936, 1924)

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Продолжува периодот на студено време со умерен до...

Дневен хороскоп за понеделник (24.01.2022)

ОВЕН Доколку планирате некои нови инвестиции, тоа ќе ви се исплати. Во наредниот период судбината ви оди во прилог. Може да очекувате интересни случувања со личност која ви се...

Делови од Кисела Вода ќе останат без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека денеска без електрична енергија ќе останат:  - во периодот од 09.00 до 12.30 часот, корисниците од ул. Иван Хаџи Николов – ул. 3,...

Најважното

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува...

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.

Еве какво време не очекува следниве денови

За време на викендов и во почетокот на наредната седмица ќе преовладува променливо облачно, ветровито и многу студено време со повремен слаб...