Свет
17,272,979
Вкупно активни случаи
Updated on 04/08/2021 17:15 17:15
Македонија
627
Вкупно активни случаи
Updated on 04/08/2021 17:15 17:15
Македонија
5,494
Вкупно починати
Updated on 04/08/2021 17:15 17:15
Македонија
150,422
Вкупно оздравени
Updated on 04/08/2021 17:15 17:15

Дневен хороскоп за четврток – еве што вели

Дневен хороскоп за четврток (22 јули 2021 година)

ОВЕН

Работа: Се потпирате на интиуцијата во текот на носењето на работните одлуки и преговори.

Љубов: Брачниот партнер се обидува да ве заинтересира, но не успева. Ве интересира исклучиво кариерата.

Здравје: Стабилно здравје.

БИК

Работа: Исти проблеми и натаму присутни: нервозни сте поради лошата финансиска ситуација, со надрената личност не наоѓате заеднички јазик.

Љубов: Благодарение на љубовта вашиот живот има смисла.

Здравје: Проблеми со притисокот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Загрижени сте поради финансиите. Се распрашувате што ви треба за добивање на кредит, но во исто време се плашите да го земете.

Љубов: Разговарате со брачниот партнер за позајмица. Нејзиниот став е прагматичен.

Здравје: Главоболка.

РАК

Работа: Одличен ден за состаноци и преговори. Надредената личност будно ги следи вашите потези. Изненадена е од вашиот успех, затоа што не го очекувала.

Љубов: Имате впечаток дека брачниот партнер е многу ладен кон вас.

Здравје: Не сте расположени.

ЛАВ

Работа: Изморени сте од премногу обврски на работа. Ви здодеало секогаш да се борите со тешкотиите.

Љубов: Ви следува ново познанство. Целосно сте несвесни дека сте оставиле силен впечаток на личноста од другата страна.

Здравје: Немате апетит.

ДЕВИЦА

Работа: Не успевате да се опуштите и да се фокусирате на обврските. Под стрес сте поради лошите финансии и тоа негативно влијае на вас.

Љубов: Немате волја да се видите со партнерот и го откажувате состанокот.

Здравје: Проблеми со циркулација.

ВАГА

Работа: Ситуацијата на работа е стабилна. Се се одвива на вообичаен начин.

Љубов: Нервозни сте во комуникацијата со партнерот. Тој и натаму е оптимистичен и се надева дека лошото расположение ќе помине.

Здравје: Стабилно здравје.

ШКОРПИЈА

Работа: Имате субјективен впечаток дека сте неуспешни. Нивото на самодоверба е ниско.

Љубов: Врската е единствена област од животот со која сте задоволни и која ви дава сила да одите понатаму.

Здравје: Не сте расположени и депресивни сте.

СТРЕЛЕЦ

Работа: На полето работа ве очекува веќе стандарна лоша комуникација со колегите. Сите сте без пари, и тоа влијае на односите.

Љубов: Целосно сте незаинтересирани за емотивната сфера и сакате да бидете сами.

Здравје: Лоша циркулација.

ЈАРЕЦ

Работа: Добивате информација од колега кој ви помага да го унапредите проектот. Уверени сте дека ве чека успех.

Љубов: Целосно сте незаинтересирани за љубовното поле. Брачниот партнер е повреден од вашиот однос.

Здравје: Одлично.

ВОДОЛИЈА

Работа: Фрустрирани сте поради ситуацијата на работа. Имате впечаток дека што и да направите, нема ефект и дека работата стагнира.

Љубов: Одржувате комуникација со симпатијата. Другата страна не е свесна за вашите намери.

Здравје: Губење на апетитот.

РИБИ

Работа: Вашите планови се оптимистички и сакате работниот успех да ви овозможи појавување во медиумите.

Љубов: Не сте задоволни од врската и конечно си признавате дека нема перспектива.

Здравје: Одлично.