Дневен хороскоп за недела (19.12.2021)

ОВЕН

Работа: Не веруваjте во нечии ветувања, потребна ви е посилна гаранција. Луѓето имаат тенденција да зборуваат за сè.

Љубов: Можеби нема да добиете се што очекувате од партнерот и ќе се разочарате. Решението е во искрен разговор и разбирање.

Здравје: Чувствителни зглобови.


БИК

Работа: Многубројните обврски кои ве очекуваат создаваат голем притисок и нервоза. Направете план од кој нема да отстапите.

Љубов: Изгледате незаинтересирани за предлозите на партнерот. Можна е помала кавга.

Здравје: Несоница. Преоптоварени сте со работа, постојано сте под стрес.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Бидете отворени во комуникацијата со претпоставените и побарајте од нив повеќе време за да ги завршите сите задачи.

Љубов: Во тешки моменти ви треба поддршка од саканата личност. Сепак, партнерот не е заинтересиран за вашите проблеми.

Здравје: Чувствителен мочен меур.


РАК

Работа: Иако сте многу снаодливи и способни, некои работи очигледно не ви одат. Слушајте ги предлозите на другите деловни соработници, можеби препуштете им дел од работата што ја работите.

Љубов: Разочарани сте од незадоволството на партнерот.

Здравје: Проблеми со коленото.


ЛАВ

Работа: Важно е да го почитувате договорот што го имате и да бидете фер и коректни кон вашите соработници.

Љубов: Разговарајте со партнерот и отворено кажете му кои работи не можете да ги толерирате во врската.

Здравје: Проверете ја вашата крвна слика. Имунитетот може да се намали.


ДЕВИЦА

Работа: Не верувајте во премногу ветувања или во луѓе кои се силни само на зборови. Верувајте најмногу во себе и во своите квалитети.

Љубов: Можеби грешите во односот со партнерот, вашите очекувања се различни.

Здравје: Низок притисок.


ВАГА

Работа: Во некои деловни одлуки ќе бидете ставени пред завршен чин. Сепак, секогаш можете да го дадете вашиот предлог, кој е невозможно да се одбие.

Љубов: Сакате да бидете малку поактивни на љубовен план и да создадете попозитивна атмосфера.

Здравје: Страдате од несоница.


ШКОРПИЈА

Работа: Фокусирани сте да ги искористите сите деловни можности кои се нудат. Сепак, дајте им поголема шанса на приоритетите, а направете распоред за други работи, за да успеете во реализацијата.

Љубов: Можно е да им придавате преголема важност на некои проблеми во сентименталната врска

Здравје: Најдете начин да се опуштите.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Не донесувајте одлуки поврзани со работата во афект или не реагирајте импулсивно. Контролирајте ги вашите постапки, зборови, особено во контакт со претпоставените.

Љубов:  Обидете се позитивно да ја изненадите вашата сакана и да и го подобрите расположението.

Здравје: Грижете се за вашите заби.


ЈАРЕЦ

Работа: Треба да бидете подготвени да ги прифатите туѓите идеи кои се подобри од вашите во моментот.

Љубов: Ги запоставивте емоциите, не ги покажавте навреме и сега се каете.

Здравје: Избегнувајте алкохол.


ВОДОЛИЈА

Работа: Не давајте големи ветувања, кои сте сигурни дека нема да можете да ги исполните на почетокот.

Љубов: Ако се впуштите во авантура со една предизвикувачка личност, може да изгубите многу, бидејќи тоа е тајна врска.

Здравје: Слаба циркулација.


РИБИ

Работа: Можете лесно да создадете погрешна слика за некои настани. Ако не сте сигурни, консултирајте се со деловен партнер, планирајте ги следните чекори заедно.

Љубов: Ве очекуваат пријатни моменти во друштво на партнер кој е полн со нежност кога станува збор за вас.

Здравје: Хормонална нерамнотежа.

Поврзани вести

Поради необичната игра што ја смислија, куче и мачка се хит на Интернет

Мачето Лео и кучето Кампер се неразделни пријатели. Дуото постигна голема слава и на социјалните мрежи, а причината за тоа е интересна игра, во која уживаат и двајцата. Имено,...

Владата одлучи: Се намалува периодот на изолација или карантин на 7 дена

Лицата кои се лабораториски потврдени на КОВИД-19 (со PCR тест или со брз антингенски тест), а кои не развиле симптоми на болест односно се асимптоматски случаи на КОВИД-19 им се одредува домашна...

Владата доцна вечерва донесе одлука – еве кога и како ќе започне учебната година

На денешната седница Владата донесе одлука наставата во основното и средното образование да продолжи со физичко присуство на учениците на 1 февруари. Оваа одлука е донесена врз основа на...

Почина Ратка Бакалиноска – првоборец и носител на Партизанска споменица 1941 година за учество во НОБ

По кусо боледување, вчера на 95-годишна возраст почина Ратка Бакалиноска, првоборец и носител на Партизанска споменица 1941 година за учество во Народноослободителната борба (НОБ), и одликувана со повеќе ордени и признанија на...

Најважното

Владата одлучи: Се намалува периодот на изолација или карантин на 7 дена

Лицата кои се лабораториски потврдени на КОВИД-19 (со PCR тест или со брз антингенски тест), а...

Владата доцна вечерва донесе одлука – еве кога и како ќе започне учебната година

На денешната седница Владата донесе одлука наставата во основното и средното образование да продолжи со физичко присуство на учениците на 1 февруари.

2.019 нови случаи на ковид-19 – пријавени 19 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119...

Возачот е виновен за автобуската несреќа кај Струма, утврдиле бугарските истражители

Бугарската националната истражна служба го затвори случајот за несреќата на автопатот Струма во која загинаа 45 лица, изјави за БГНЕС шефот на...

Ковачевски се сретна со Борисов: Да се развива довербата и да продолжи поддршката од Бугарија за членство на Северна Македонија во ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште неколку активности,...