Дневен хороскоп за недела (21.11.2021)

ОВЕН

Работа: Вашата финансиска состојба сега се менува и се чувствувате несигурни поради тоа. Ви претстои неповолен период.

Љубов: На љубовно поле ве очекуваат некои ситни несогласувања со личноста за која се грижите.

Здравје: Можен е помал пад на енергијата.


БИК

Работа: Можно е да ве оптоварат некои ситни проблеми кои не сте ги решиле целосно во минатото.

Љубов: Чувствувате дека имате се помалку заеднички теми со партнерот. Ви претстои неповолен период за љубов.

Здравје: Ви треба повеќе сон.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Имате можност да постигнете стабилна ситуација на деловно поле од која ќе бидете задоволни.

Љубов: Во бракот ве очекуваат помали кавги со партнерот. Имате впечаток дека суетата е пренагласена во вашата врска.

Здравје: Тоа е поволен период за диета.


РАК

Работа: Треба да се посветите на напредок на деловното поле и сериозно да ги сфатите вашите обврски.

Љубов: Имате прилично добра комуникација со личноста за која се грижите.

Здравје: Мали проблеми со видот.


ЛАВ

Работа: Малку сте загрижени и не ви е лесно да ги решите сите деловни сомнежи што ги имате.

Љубов: Добро се согласувате со саканата личност. Се чувствувате безбедно и исполнето кога сте заедно. Поволен ден е пред вас.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.


ДЕВИЦА

Работа: Ве очекуваат многу тешкотии на полето на работата. Не ви е лесно да ги решавате проблемите со соработниците.

Љубов: Уживате да бидете сами со личноста за која се грижите. Сакате да изградите повеќе доверба.

Здравје: Зголемете го внесот на свежо овошје


ВАГА

Работа: Во моментов чувствувате дека можете да ги решите проблемите што ги имате на полето на работата. Верувате во себе и во своите способности.

Љубов: Пред вас е ново познанство. Ве очекува период во кој ќе имате можност за промени.

Здравје: Вкочанетост во грбот.


ШКОРПИЈА

Работа: Ви треба повеќе време за да ги решите деловните компликации. Важно е да се биде упорен.

Љубов: Можно е да сте згрешиле и партнерот да не покаже дека е подготвен да ви прости.

Здравје: Избегнувајте внес на алкохол.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Загрижени сте за вашето деловно поле. Можно е во наредниот период да имате големи промени.

Љубов:  Ви се допаѓа личност која изгледа некако оддалечена од вас. Не сте задоволни.

Здравје: Ви треба пауза.


ЈАРЕЦ

Работа: Не сте задоволни од работата и не гледате долгорочно решение. Треба да бидете малку покреативни.

Љубов: Доколку сте во брак, повеќе ве загрижуваат одредени кавги кои постојат меѓу вас и вашиот партнер.

Здравје: Вашата кожа е чувствителна.


ВОДОЛИЈА

Работа: Не ви е лесно да ги направите промените што ги сакате. Можно е деловната ситуација да не зависи целосно од вас.

Љубов: Можеби ќе ви се допадне личноста што ја запознавте неодамна. Подготвени сте за поврзување.

Здравје: Чувствителен стомак


РИБИ

Работа: Бидете внимателни во комуникацијата со соработниците бидејќи денес може да бидете склони кон избрзани реакции.

Љубов: Ве очекува интересна ситуација со личност која ви се допаѓа.

Здравје: Се препорачува вежбање од дома

Поврзани вести

ССМ во недела на протест пред Собранието и Стопанската комора

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) во недела ќе излезе на протест пред Собранието и пред Стопанската комора на Македонија изразувајќи незадоволство од неизгласувањето на законското решение со кое недела се прогласува за...

13 лица ја изгубија битката со ковид-19 – најмладите 35 и 39 години

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.299 тестирања, а регистрирани се 101 нови случаи на ковид-19. Регистрирани сe 393 оздравени пациенти, а регистрирани се...

101 нов случај на ковид-19 – пријавени се 13 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.299 тестирања, а регистрирани се 101 нови случаи на КОВИД-19:

10 години без легендата на македонската песна Гоце Арнаудов

На денешен ден пред 10 години, (6 декември 2011), Македонија се прости со најголемата фолк ѕвезда... со секогаш насмеаниот, пријателски расположен за песна и дружба и секогаш подготвен да им помогне на...

Најважното

ССМ во недела на протест пред Собранието и Стопанската комора

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) во недела ќе излезе на протест пред Собранието и пред...

101 нов случај на ковид-19 – пријавени се 13 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.299...

За 3,5 денари се намалува цената на нафтените деривати

За 3,5 денари се намалуваат бензините, а за три денари екстра лесното масло за домаќинство, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бектеши најави можно проширување на листата на производи со замрзнати цени

Листата на производи чии цени се  замрзнати е објавена, а утре на владина седница ќе ги разгледаме податоците од Заводот за статистика...

Експерт: Заштитните огради на автопатот Струма во реонот на несреќата се инженерски дефект

„Автобусот кој излета на автопатот Струма се заглави меѓу двете заштитни огради, кои не ја изгаснаа кинетичката енергија. Ова е инженер за целосен...