Дневен хороскоп за петок (03.02.2023)

Овен

Вашата великодушност е ставена на тест денес. Ќе треба да поставите граници. Од вас не се бара да плаќате групни трошоци или да го вршите поголемиот дел од работата за други. Ставете крај на оваа традиција. Уште една работа, не срамете се да зборувате ако пријателите препорачуваат ресторани над вашите можности. Да се ​​биде во тек со нивните префинети вкусови не вреди долгот што ќе следи.

Бик

Иако е ваша вина, ќе се чувствувате фрустрирани бидејќи треба да ја преземете одговорноста и улогата на капитен. Ќе имате силен нагон за бунт, но запрете се. Квадратот помеѓу Сонцето на Водолија и Уран сугерира дека може да направите огромна штета ако не го контролирате тој нагон. Што треба да направите? Препуштете ја одговорноста на некој друг. Ако вашите асистенти не ви помагаат многу, дајте им повеќе задачи или заменете ги со поспособни луѓе.

Близнаци

Вината ќе ви биде водич денес. Луѓето ќе ги тестираат вашите граници, принудувајќи ве да докажете колку се грижите. Паметен нарцис би можел да си игра со вас ако не внимавате. Знајте ги вашите граници! Не изгорувајте се обидувајќи се да ја вратите нечија доверба. Исто така, извинете се, но не ветувајте нешто што не можете да го исполните. Ако го направите тоа само повторно ќе ја разочарате оваа личност.

Рак

Не постои начин да се подготвите за тест за лојалност. Држете се цврсто затоа што некој може да ве испровоцира да ја тестирате вашата лојалност. Ако добро дадете приоритет, нема да имате никакви проблеми. Ретко е да ги занемарите пријателите и семејството, но одредена група го задржува вашето неподелено внимание. Новите познанства понекогаш предизвикуваат љубомора, па внимавајте да не ги изгубите саканите.

Лав

Квадратот помеѓу Сонцето и Уран ќе ја прекине вашата романса денес. Ќе ги откажете плановите со личност која ви се допаѓа поради деловни турбуленции. Покажете ја вашата способност да го решите овој проблем, но не дозволувајте колегите да ве обземат со други задачи. Иако овој потег ќе ги навреди вашите колеги, во ред е понекогаш да кажете не! Или барем зборувајте за компромис. Вашиот приватен живот е исто толку важен како и вашата работна рутина.

Девица

Се чувствувате изгубено? Збунувачки квадрат помеѓу Сонцето и Уран ја дели вашата личност. Еден дел од вас по секоја цена амбициозно брка светла ѕвезда. Друг дел од вас сака слобода и да избега од одговорност. Не преземајте големи проекти. Дајте си уште неколку дена добро да размислите дали ќе имате време правилно да ја завршите работата.

Вага

Не брзајте со заклучоците. Иако личниот стил зборува многу, тој не открива сè. Наместо да коментирате за невкусот за мода, земете го дотичниот на шопинг мисија. Времето што ќе го поминете нема да биде залудно. Помогнете му на таа личност да го усогласи надворешноста со изненадувачки фантастичниот ентериер и ќе направите добро дело.

Шкорпија

Искористете ја моќта на Скорпијата денес и заштитете ги вашите лични податоци. Можеби некој сака да знае сè за вас, но немојте да бидете премногу отворени. Почекајте личноста да ја заслужи вашата доверба. Уживајте да ви се додворуваат, како и да запознаете нов пријател или романтичен партнер. Ако вашата врска е предодредена на долги патеки, тоа ќе го дознаете многу брзо. Оставете некоја мистерија за сега.

Стрелец

Можеби сте остри, но не можете да читате мисли. Сепак, денес луѓето ќе го очекуваат тоа од вас. За жал, нивните мешани сигнали ќе ви го отежнат ова. Не се обидувајте да дешифрирате нечии мистериозни пораки. Ако нивните зборови и постапки не се совпаѓаат, посочете им го тоа. Можеби нема да сфатат колку се збунети додека не им го кажете тоа.

Јарец

Финансиите и романтиката нема да бидат одлична тема за вашите соговорници денес. Поради напнатиот квадрат помеѓу Сонцето и Уран, овие разговори би можеле да предизвикаат непријатност. Наместо да фрлате сметки на маса, обидете се сами да направите предлог за организирање на буџетот. Иако не треба да ги судите луѓето врз основа на нивните банкарски сметки, пазете се од финансиери.

Водолија

Денес сте растргнати помеѓу убавото и непослушното. Не сакате да ве гледаат како несовесни и себични, но во моментов не сте во позиција да се жртвувате за некого. Не го напуштајте вашиот тим, туку бидете искрени со вашите потреби и можности. Треба да се ставиш себеси на прво место бидејќи ако не си добар со себе, нема да бидеш добар ниту со другите.

Риби

Денес ќе сакате да бидете сами бидејќи ви е доста од луѓе. Ви треба вашата слобода. Сепак, не мора да раскинете за да се ослободите. Не биди избрзан. Чувствата ќе ви бидат појасни кога малку ќе се посветите.

spot_img

Најважното