Дневен хороскоп за петок (17.12.2021)

ОВЕН

Работа: Половина од решението никогаш не може да биде доволно добро за вас.

Љубов: Можно е да имате преголеми очекувања од саканата личност. Сепак, обидете се да се спуштите на земја малку. Партнерот не може да ги исполни вашите очекувања.

Здравје: Не се форсирајте премногу силно. Претерувате во одредени моменти.


БИК

Работа: Не се откажувате од вашите деловни визии и вешто ја користите вашата способност за комуникација и убедување.

Љубов: Тешко ви е да најдете компромис со партнерот, особено кога се чини дека ја негира вашата потреба за слобода.

Здравје: Зголемете ја физичката активност. Прилично си мрзлив.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ништо не оставате на случајноста. Подготвени сте да се справите со проблемите и да решите сè.

Љубов: Лесно ги менувате вашите интереси, а исто така и вашите партнери. Во моментов не сте во мирна фаза, ви одговараат авантури.

Здравје: Зголемете го внесот на витамин Ц. Спречете можни настинки!


РАК

Работа: Фокусирани сте на вистинските цели. Успехот секако ви доаѓа за краток временски период.

Љубов: Партнерот ве изненади со некои негови реакции, на тој начин уште поблиску го запознавате. Работете на подобра концентрација.

Здравје: Сега не е време за донесување поголеми одлуки.


ЛАВ

Работа: Денеска можете да постигнете деловен успех доколку сте фокусирани на приоритетите кои сте ги поставиле подолго време.

Љубов: Иако околината не се согласува со некои ваши одлуки, вие упорно инсистирате да ги постигнете вашите емотивни цели до крај.

Здравје: Проблеми поради нервоза. Премногу сте напнати.


ДЕВИЦА

Работа: Обрнувајќи премногу внимание на деталите, ја изгубивте суштината.

Љубов: Пред партнерот не се откажувате од некои ваши принципи, иако тие не ви се секогаш толку важни. Тврдоглави сте, често без многу потреба.

Здравје: Посетете базен или сауна. Ќе уживате во овој вид на рекреација.


ВАГА

Работа: Само со компромис ќе дојдете до решение во деловниот план.

Љубов: Се обидувате да ја скриете емоционалната несигурност од партнерот. Прашањето е колку сте успешни во тоа.

Здравје: Потребен ви е поквалитетен сон. Преоптоварени сте и оптоварени од моменталната деловна ситуација.


ШКОРПИЈА

Работа: Не сакате никој да ви се меша во бизнисот, т.е. сакате да направите сопствена проценка за моменталната деловна ситуација.

Љубов: Во љубовта не се согласувате на компромиси. Не се задоволувате со половични решенија.

Здравје: Подобрете ја вашата кондиција. Воведете дневни прошетки во природа.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Покажувате отворени амбиции во нов проект и на тој начин се претставувате како доминантна фигура меѓу соработниците.

Љубов:  Вие сте многу многу вешти, шармантни и лесно можете да ја убедите вашата сакана да се согласи за сите прашања.

Здравје: Ќе уживате во престојот во природа.


ЈАРЕЦ

Работа: Подготвени сте за нови чекори и деловен напредок. Чувствувате дека со ангажманот оправдано сте заработиле подобра работа.

Љубов: Уживате во близок контакт со саканата личност и не ви треба никој друг. Доволни сте еден на друг во моментов.

Здравје: Се чувствувате добро!


ВОДОЛИЈА

Работа: Преку импровизација доаѓате до нови и важни решенија за деловната ситуација.

Љубов: Можете да го збуните партнерот со вашето променливо однесување и ненадејни реакции. Тој веќе не знае што чувствувате и што мислите. Објаснете му ја ситуацијата.

Здравје: Зголемете го внесот на течности


РИБИ

Работа: Размислувате за понудата што ја добивте за деловно здружение. Не донесувајте брзи одлуки.

Љубов: Ви се чини дека саканата личност нема доволно разбирање за вашите идеи и не оди по вашите стапки.

Здравје: Склони сте кон меланхолија. Пожелно е повеќе да излегувате во друштво на позитивни луѓе.

Поврзани вести

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се во дводневна официјална посета на Софија. Во Бугарија ќе биде одржана заедничка меѓувладина...

ВЕЌЕ НЕ СЕ КРИЈАТ: Градоначалникот на Бања Лука и пејачката Тања Савиќ заедно на вечера

Со месеци наназад се шпекулира за односот помеѓу познатата пејачка Тања Савиќ и младиот градоначалник на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ. Иако и двајцата беа таинствени, сепак сега се сликани...

КИНЕСКИ ХОРОСКОП ЗА 2022 ГОДИНА – Еве каква ќе биде годината на водниот тигар!

Сите очи се вперени во 2022 година со надеж дека ќе биде подобра од 2021 година Стаорец (родени 2020, 2008, 1996, 1984, 1972, 1960, 1948, 1936, 1924)

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Продолжува периодот на студено време со умерен до...

Најважното

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се...

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.