Дневен хороскоп за петок (19.11.2021)

ОВЕН

Работа: Ви претстои добар ден за да започнете нов бизнис. Вашите идеи водат до добри резултати.

Љубов: Може да очекувате интересна комуникација со личност која ви се допаѓа.

Здравје: Поспани сте и ви треба повеќе сон.


БИК

Работа: Одличната соработка и добрата комуникација со деловното опкружување ја носи вашата мотивација на повисоко ниво.

Љубов: Добивате многу љубов од партнерот и сте задоволни. Можете да очекувате добра врска.

Здравје: Немате здравствени проблеми.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Може да очекувате дека ќе имате некои пресврти на ова поле. Вашите планови сега значително се менуваат.

Љубов: Можеби ќе сакате да основате заедница или да се омажите за вашиот партнер. Подготвени сте за посериозни одлуки.

Здравје: Грижете се за вашите заби.


РАК

Работа: Среќата ве придружува денес, па можете да ги реализирате вашите идеи на деловно поле. Ќе имате шанса да напредувате.

Љубов: Имате можност да изберете. Кога станува збор за љубовта, имате многу додворувачи.

Здравје: Можни се проблеми со циркулацијата.


ЛАВ

Работа: Ве очекува поволен период за наоѓање нова работа. Можеби ќе имате среќа во овој поглед.

Љубов: Во бракот ве очекуваат помали кавги со саканата личност. Потребно е трпение.

Здравје: Можни се проблеми со грбот.


ДЕВИЦА

Работа: Ве очекува можност да се вклучите во деловна соработка која долгорочно може да ви донесе успех.

Љубов: Врската со саканата личност може да ве придвижи во подобра насока доколку се потрудите.

Здравје: Проблеми со вените.


ВАГА

Работа: Се обидувате да направите промени, но сега не ви е воопшто лесно да реализирате се што сте сакале.

Љубов: Можно е да не ви е лесно да бидете целосно отворени за саканата личност. Имате некои поголеми кочници.

Здравје: Ве следи исцрпеност.


ШКОРПИЈА

Работа: Можете да се потпрете на вашите соработници да покажат дека се подготвени да ви помогнат во вашата работа.

Љубов: Доколку сте слободни, со симпатии ве очекува поволен период за нови љубовни настани.

Здравје: Предиспозиција за алергии.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Размислете внимателно за вашите идни работни места. Сега е добро време да започнете со посериозно планирање.

Љубов:  Засега нема да можете да одржувате врска со личност која на некој начин е нечесна кон вас.

Здравје: Вежбајте


ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекуваат позитивни промени кога е работата во прашање. Ќе имате можност и да ги подобрите финансиите.

Љубов: Периодот кој ве очекува е поволен за помирување со партнерот.

Здравје: Ќе уживате во вашиот одмор.


ВОДОЛИЈА

Работа: Денеска на работа нема да имате премногу обврски. Би можеле малку да се опуштите и да се одморите од се.

Љубов: Ви се допаѓа личност која покажува дека е затворена и дека не можете лесно да ја освоите.

Здравје: Не земајте лекови самостојно.


РИБИ

Работа: Денес е многу поволен ден за деловна комуникација и за решавање на некои проблеми.

Љубов: Време е искрено да разговарате со саканата личност за желбите што ги имате за иднината.

Здравје: Потребен ви е внатрешен мир.

Поврзани вести

ЗОШТО НИКОГАШ НЕ ТРЕБА ДА ГРЕШИТЕ ЗА РОДИТЕЛИТЕ: Животот уште посурово ви враќа сè што правите!

Еднаш имаше една слаба старица која, откако ѝ почина саканиот сопруг, отиде да живее со синот, снаата и внукот. Нејзиниот вид и слух се влошуваа секој ден. Понекогаш рацете...

ССМ во недела на протест пред Собранието и Стопанската комора

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) во недела ќе излезе на протест пред Собранието и пред Стопанската комора на Македонија изразувајќи незадоволство од неизгласувањето на законското решение со кое недела се прогласува за...

13 лица ја изгубија битката со ковид-19 – најмладите 35 и 39 години

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.299 тестирања, а регистрирани се 101 нови случаи на ковид-19. Регистрирани сe 393 оздравени пациенти, а регистрирани се...

101 нов случај на ковид-19 – пријавени се 13 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.299 тестирања, а регистрирани се 101 нови случаи на КОВИД-19:

Најважното

ССМ во недела на протест пред Собранието и Стопанската комора

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) во недела ќе излезе на протест пред Собранието и пред...

101 нов случај на ковид-19 – пријавени се 13 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.299...

За 3,5 денари се намалува цената на нафтените деривати

За 3,5 денари се намалуваат бензините, а за три денари екстра лесното масло за домаќинство, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бектеши најави можно проширување на листата на производи со замрзнати цени

Листата на производи чии цени се  замрзнати е објавена, а утре на владина седница ќе ги разгледаме податоците од Заводот за статистика...

Експерт: Заштитните огради на автопатот Струма во реонот на несреќата се инженерски дефект

„Автобусот кој излета на автопатот Струма се заглави меѓу двете заштитни огради, кои не ја изгаснаа кинетичката енергија. Ова е инженер за целосен...