Дневен хороскоп за сабота (18.12.2021)

ОВЕН

Работа: Пазете се од избрзани реакции кои не водат до ништо добро. Конкретно, не смеете да влегувате во конфликт со претпоставените, задржете го своето мислење за себе.

Љубов: За интересен слободен ден, би можеле да кажете дури и интересна вечер во друштво на убави луѓе.

Здравје: Чувствителен кардиоваскуларен систем.


БИК

Работа: Имате работа, завидувајте им на некои луѓе. Оптоварени сте, а најмногу ве загрижуваат роковите што треба да ги запазите.

Љубов: Со партнерот сте имале најдобри намери и многу интересни планови, се доцни поради полето на работа.

Здравје: Можен пад на имунитетот. Добијте повеќе витамини и минерали.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Доколку се занимавате со приватен бизнис, добро анализирајте ги сите можни ситуации. Не дозволувајте да ве изненади!

Љубов: Поволен ден за сите кои се во брак. Исполнете го денот со нежност, како и изливи на емоции. Потребна ви е нежност.

Здравје: Можен стомачен вирус. Потребна е строга диета.


РАК

Работа: Денес сте фокусирани на важните деловни преговори кои ви претстојат. Веќе сте испланирале се, сте предвиделе одредени отстапувања, бидејќи и за тоа имате резервен план.

Љубов: Поминувате запознавате нова интересна личност, можно е на необично место.

Здравје: Мали проблеми со гласните жици.


ЛАВ

Работа: Ќе направите неочекувани трошоци, но тоа нема значително да ја наруши вашата финансиска состојба.

Љубов: Во љубовта барате сигурност и партнер со кој би можеле да изградите нешто на долг рок.

Здравје: Зголемен апетит и желба за слатки. Не попуштајте премногу на потребите.


ДЕВИЦА

Работа: Се чувствувате преоптоварени и под притисок од обврските што ги имате. Оптоварени сте, повеќе не одите на работа со ентузијазам.

Љубов: Денес ќе делувате привлечно, предизвикувачки и сензуално, а со тоа можете да привлечете многу претставници од спротивниот пол.

Здравје: Поспаност во текот на денот. Контрола на притисок.


ВАГА

Работа: Нервозата што ја имате може само да ја наруши деловната ситуација. Зафатени сте и време е работата да ја споделите со луѓе од доверба.

Љубов: На емотивен план, не можете ни да ги сфатите сите промени што ви се случуваат.

Здравје: Стресот е главниот непријател.


ШКОРПИЈА

Работа: До себе имате доволно квалитетни соработници на кои можете да се потпрете. Направете заеднички работен план.

Љубов: Повеќе сте расположени за дружење со пријателите отколку за љубовни настани.

Здравје: Можни се поблаги проблеми со циркулацијата. Дефинитивно треба да посетите лекар.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Врз основа на несмасните реакции, некој може да добие погрешен впечаток за вас. Се трудите да не бидете избрзани, ненадејни во одлуките, постапките, зборовите.

Љубов:  Дојдовте на сцената на далечина со саканата личност и не сте сигурни како да се поставите.

Здравје: Болка во ‘рбетот.


ЈАРЕЦ

Работа: Поволен ден во кој ќе зацврстите дел од договорите кои претходно сте ги направиле.

Љубов: Ви се допаѓа личност која е крајно рамнодушна. Сепак, упорноста секогаш се исплати. Не се откажувај.

Здравје: Намалете го внесот на масна храна, бидејќи ги оштетува и крвните садови. Променете ја исхраната.


ВОДОЛИЈА

Работа: Можно финансиско подобрување преку заем или кредит. Сепак, бидете внимателни, секогаш земајте краткорочни кредити.

Љубов: Станувате љубоморни, повредена ви е суетата и склони сте на многу остри реакции.

Здравје: Проблематичен урогенитален тракт. Најдете ја причината за проблемот.


РИБИ

Работа: Ќе го промените мислењето за деловниот партнер и детално ќе ја анализирате можната понатамошна соработка. Со подетално елаборирање на плановите доаѓате до заклучок дека соработката е профитабилна.

Љубов: Наоѓате личност која ве заинтригира со својот изглед и на која на некој начин и се восхитувате.

Здравје: Чувствителни бубрези.

Поврзани вести

Бектеши и Лорер потпишаа Меморандум за разбирање за промоција и инвестициска соработка на малите и средни претпријатија од Северна Македонија и Бугарија

Министерот за економија Крешник Бектеши и министерот за иновации и раст на Република Бугарија, Даниел Лорер денеска во Софија во рамки на заедничката седница на македонската и бугарската Влада потпишаа Меморандум за...

Ковачевски: Бугарите во Македонија може да побараат да бидат дел од Уставот на РСМ

Премиерот Димитар Ковачевски денеска на заедничката прес конференција во Софија со премиерот на Бугарија, Кирил Петков истакна дека „постојат држави како што е Република Северна Македонија каде што индивидуалните права се остаруваат...

Ковачевски: Успех е ако до 2023 се отвори нов граничен премин, а до 1-ви март имаме комерцијални летови Скопје-Софија

Димитар Ковачевски и Кирил Петков на заедничка прес конференција рекоа дека во Скопје и Софија се разговарало за политичките прашања меѓу двете земји, со акцент на темите кои ги опфаќаат ново-формираните работни...

Дали пуканките се едни од најздравите закуски?

Пуканките се една од најпопуларните закуски. Сепак, честа дилема е дали пуканките навистина се една од најздравите закуски? Пуканките се навистина одличен избор за грицкање доколку не сакате да...

Најважното

Ковачевски: Бугарите во Македонија може да побараат да бидат дел од Уставот на РСМ

Премиерот Димитар Ковачевски денеска на заедничката прес конференција во Софија со премиерот на Бугарија, Кирил Петков...

Ковачевски: Успех е ако до 2023 се отвори нов граничен премин, а до 1-ви март имаме комерцијални летови Скопје-Софија

Димитар Ковачевски и Кирил Петков на заедничка прес конференција рекоа дека во Скопје и Софија се разговарало за политичките прашања меѓу двете...

Петков: Во следните 4 месецеи историската комисија ќе има барем три средби

Денеска на прес конференцијата меѓу премиерите Димитар Ковачевски и Кирил Петков беше посочено дека се интензивира работата на Мешовитата комисија прашања меѓу...

Ковачевски – Петков: Ги поставивме основите за брз напредок на меѓусебните односи

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на владината делегација на Северна Македонија на...

Работните групи на владите на Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа и го утврдија роковите за исполнување на приоритетите

Во насока на продлабочување на билатералната соработка меѓу РСМ и Бугарија, во рамките на заедничката седница на двете влади во Софија, се...