Дневен хороскоп за сабота (20.11.2021)

ОВЕН

Работа: Ако не внимавате на работата, би можеле да станете склони кон мали грешки.

Љубов: Партнерот ви е верен и среќни сте кога сте заедно. Ве очекува поволен период.

Здравје: Можна е минлива главоболка.


БИК

Работа: Неопходно е да се работи на концентрација. Обидете се да ја сфатите вашата работа малку посериозно.

Љубов: Можеби ќе ви пречи мешањето што се случува во вашата емотивна врска. Имате впечаток дека партнерот не е искрен.

Здравје: Ќе ви годи одмор


БЛИЗНАЦИ

Работа: Можеби не сте сигурни дали да ја смените работата сега. Дајте си време да размислите за уште некои понуди.

Љубов: Помеѓу вас и вашата сакана има мали проблеми, но шансата да најдете компромис постои.

Здравје: Потребен ви е сон


РАК

Работа: На работа го давате својот максимум и многу ви е важно да ги постигнете најдобрите можни резултати за да бидете задоволни.

Љубов: Можеби ќе имате помали потешкотии во односот со партнерот. Инаетот зема замав.

Здравје: Променете ги лошите навики.


ЛАВ

Работа: Денеска нема да можете да го постигнете тоа што сте го зацртале на деловно поле. Не е добар ден за вас.

Љубов: Заинтересирани сте да започнете нова врска. Имате впечаток дека сте долго време сами и сакате да го промените тоа.

Здравје: Можни се проблеми со зглобовите.


ДЕВИЦА

Работа: Можно е да ве чека променлива фаза во која нема да бидете сигурни за работата. Загрижени сте и за финансиите.

Љубов: Ви се допаѓа личност која покажала дека е подготвена да се потруди да ве освои.

Здравје: Можни се проблеми со коските.


ВАГА

Работа: Важно е да се организирате што е можно подобро за да можете да бидете во чекор со бурното деловно темпо.

Љубов: Саканата личност и нејзината љубов ќе ви го разубават денот. Можете да очекувате поволен период за вашата врска.

Здравје: Грижете се за вашето здравје.


ШКОРПИЈА

Работа: Ви треба уште малку време за да донесете конкретни важни одлуки на деловното поле.

Љубов: Можно е да ви недостига личност која многу ја сакавте во минатото. Може да очекувате поволен ден.

Здравје: Проблеми со несоница.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве очекува фаза во која ќе имате доцнења во исполнувањето на деловните обврски. Ова ви создава компликации.

Љубов:  Ви се чини дека не можете да најдете компромис со саканата личност.

Здравје: Потрудете се денеска да не се форсирате.


ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува поволен ден за да ги реализирате плановите што ги имате пред себе. Посветете се на вашите обврски.

Љубов: Не се откажувате од личноста за која се грижите и подготвени сте на некој начин да се жртвувате за љубовта.

Здравје: Зајакнување на имунитетот.


ВОДОЛИЈА

Работа: Може да очекувате помалку компликации во комуникацијата со претпоставените, како и помал стрес на работа.

Љубов: Партнерот покажува дека не ви верува доволно, но со текот на времето ќе успеете да ги решите проблемите.

Здравје: Можно е да сте под стрес.


РИБИ

Работа: Доколку сте без работа, можете да очекувате дека ќе имате можност тоа да го промените во наредниот период.

Љубов: Време е да се фокусирате на врската со саканата личност.

Здравје: Грижете се за вашите бубрези.

Поврзани вести

Со државна церемонија беше оддадена почит на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија и им беа предадени на семејствата

Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на загинатите граѓани во автобуската несреќа на 23 ноември во Република Бугарија. Посмртните останки...

Јован Деспотовски поднесе кандидатура за претседател на СДСМ

Во седиштето на СДСМ денеска кандидатура за претседател на партијата поднесе Јован Деспотовски. Рокот за доставување кандидатури истекува денеска во 16 часот, по што утре Централната изборна комисија ќе...

342 нови случаи на ковид-19 – пријавени 7 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.349 тестирања, а регистрирани се 342 нови случаи на КОВИД-19:

Пилотите на двата воено-транспортени авиони им оддадоа почит на семејствата на загинатите во несреќата во Бугарија

Четворица пилоти од двата воени авиони, кои денеска пристигнаа од Бугарија на скопскиот аеродром за да ги пренесат жртвите од страшната несреќа која се случи на автопатот „Струма“, им оддадоа почит...

Најважното

342 нови случаи на ковид-19 – пријавени 7 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

 По речиси едночасовното преземање од двата бугарски воено-транспортни авиона, почна транспортот на посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа до нивните вечни...

ВО ЖИВО: Во тек е преземањето на останките на жртвите од несреќата во Бугарија

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со два бугарски авиона беа транспортирани на...

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија...

ВО ЖИВО: Пристигнуваат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

Денеска во Македонија пристигнуваат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија. Тие пристигнуваат на Меѓународниот аеродром Скопје,...