Дневен хороскоп за среда (24.11.2021)

ОВЕН

Работа: Можеби нема да ви биде лесно да ги реализирате вашите деловни планови поради околности кои не ви одговараат.

Љубов: Некој близок треба отворено да ви каже како се чувствува за вас и кои се неговите намери.

Здравје: Проблеми со бубрезите.


БИК

Работа: Денес ќе имате многу обврски. Важно е да не бидете пасивни и да се трудите ништо да не пропуштите.

Љубов: Можеби немате доволно време за личноста за која се грижите.

Здравје: Зголемете го внесот на витамини.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Денеска не е препорачливо да претерано се надевате на деловни промени. Денес не е добар ден за вас.

Љубов: Доколку сте слободни, ве следи ново познанство. Подготвени сте за добри љубовни промени.

Здравје: Можни проблеми со срцето.


РАК

Работа: Ви треба многу време за да можете да направите добар и корисен бизнис план.

Љубов: Добро се чувствувате кога разговарате со саканата личност за вашата заедничка иднина. Подготвени сте да инвестирате во вашата врска.

Здравје: Стомачна болка.


ЛАВ

Работа: Одлично сте расположени и задоволни сте од работата. Мислите дека ќе бидете уште поуспешни во иднина.

Љубов: Не ви е лесно да ги покажете вашите искрени чувства затоа што на некој начин сè уште сте малку засрамени.

Здравје: Мускулната напнатост е нагласена.


ДЕВИЦА

Работа: Не сте задоволни од ситуацијата во вашето поле на работа. Видете, би промениле многу работи.

Љубов: Имаше помалку заладување во врската што ја имате со саканата личност. Вие сте незадоволни поради тоа.

Здравје: Можни се проблеми со грлото.


ВАГА

Работа: Треба да го промените погледот на работите на деловното поле доколку сакате да напредувате.

Љубов: Свесни сте за сите проблеми што ги имате со саканата личност. Важно е да разговарате за ова.

Здравје: Проблеми со инфекции.


ШКОРПИЈА

Работа: Можно е да имате некои компликации кои не можете да ги решите бидејќи ви треба нечија помош.

Љубов: На вашиот партнер му е тешко да ги има компликациите што ги имате во моменталната ситуација. Можни се мали дискусии.

Здравје: Немате здравствени проблеми.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Бидете малку поотворени во комуникацијата со претпоставените за подобро да им ги презентирате своите идеи.

Љубов:  Можно е да планирате да и пристапите на личноста за која се грижите на многу директен и отворен начин.

Здравје: Можни се проблеми со очите.


ЈАРЕЦ

Работа: Решивте да дадете се од себе за да бидете успешни на полето на работата. Максимално сте посветени на кариерата.

Љубов: Во текот на овој ден имате шанса за нови љубовни познанства и нови настани.

Здравје: Вашиот уринарен тракт е чувствителен.


ВОДОЛИЈА

Работа: Добро ви оди во работата. Посветени сте на остварување на вашите цели. Може да очекувате поволен ден.

Љубов: Саканата личност е нежна и отворена со вас. Планирате да живеете заедно во иднина.

Здравје: Вашиот нервен систем е чувствителен.


РИБИ

Работа: Вие сте целосно посветени. Вашата флексибилност и имагинација ви помагаат со новите аранжмани.

Љубов: Ако имате партнер, донесувате важни одлуки за создавање семејство со него.

Здравје: Се чувствувате одлично.

Поврзани вести

Од полноќ нова цена на горивата

За 3,5 денари се намалуваат бензините, а за три денари екстра лесното масло за домаќинство, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Од полноќ, Еуросупер БС-95 ќе се продава по...

ЗОШТО НИКОГАШ НЕ ТРЕБА ДА ГРЕШИТЕ ЗА РОДИТЕЛИТЕ: Животот уште посурово ви враќа сè што правите!

Еднаш имаше една слаба старица која, откако ѝ почина саканиот сопруг, отиде да живее со синот, снаата и внукот. Нејзиниот вид и слух се влошуваа секој ден. Понекогаш рацете...

ССМ во недела на протест пред Собранието и Стопанската комора

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) во недела ќе излезе на протест пред Собранието и пред Стопанската комора на Македонија изразувајќи незадоволство од неизгласувањето на законското решение со кое недела се прогласува за...

13 лица ја изгубија битката со ковид-19 – најмладите 35 и 39 години

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.299 тестирања, а регистрирани се 101 нови случаи на ковид-19. Регистрирани сe 393 оздравени пациенти, а регистрирани се...

Најважното

ССМ во недела на протест пред Собранието и Стопанската комора

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) во недела ќе излезе на протест пред Собранието и пред...

101 нов случај на ковид-19 – пријавени се 13 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.299...

За 3,5 денари се намалува цената на нафтените деривати

За 3,5 денари се намалуваат бензините, а за три денари екстра лесното масло за домаќинство, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бектеши најави можно проширување на листата на производи со замрзнати цени

Листата на производи чии цени се  замрзнати е објавена, а утре на владина седница ќе ги разгледаме податоците од Заводот за статистика...

Експерт: Заштитните огради на автопатот Струма во реонот на несреќата се инженерски дефект

„Автобусот кој излета на автопатот Струма се заглави меѓу двете заштитни огради, кои не ја изгаснаа кинетичката енергија. Ова е инженер за целосен...