Поврзи се

Свет

Дневен хороскоп за вторник (09.04.2019)

ОВЕН

Работа: Загрижени сте за својата заработка и често ви се чини дека некои работи по тоа прашање одат во погрешен правец.

Љубов: Ви се допаѓа една личност за која не сте сгируни дали исто така има интерес за вас.

Здравје: Ви треба одмор.


БИК

Работа: Не сте задоволни со својата работа и полека се подготвувате да барате некоја нова прилика за себе.

Љубов: Доколку сте во брак, може да очеквуате дека со саканата личност ќе успеете да ги средите несогласувањата.

Здравје: Чувствителна ви е кожата.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Не ви е лесно да ги завршите сите обврски кои ви се наметнати. Напорно ви е темпото на ова поле.

Љубов: Можно е да ви се допаѓа една особа која на почетокот ви била антипатична.

Здравје: Желудникот ви е чувствителен.


РАК

Работа: Бидете внимателни на кого ја укажувате својата доверба. Можно е да се случи да бидете опкружени со погрешни луѓе.

Љубов: Ве очекува интересна ситуација околу флертување. Може да се надевате на убаво познанство.

Здравје: Занимавајте се со спорт.


ЛАВ

Работа: Доколку не бидете доволно посветени на својата работа, ќе може да очекувате проблеми на ова поле.

Љубов: Постојат луѓе кои зависат од вас, партнерот ви е верен и посветен, но за возврат не бара ништо повеќе од тоа.

Здравје: Настинка.


ДЕВИЦА

Работа: Неопходно е да поработите на комуникација со работното опкружување за да успеете да ја задржите стабилната атмосфера.

Љубов: Можно е да ви пречи тоа што саканата личност повеќе време посветува на работата отколку на вас.

Здравје: Ќе ви годи масажа.


ВАГА

Работа: Можно е да не сте сигурни за која работа да се одлучите. Имате две понуди и потребно е се да пресметате.

Љубов: Постојат мали проблеми во комуникацијата со вашиот партнер, и ако навистина се потрудите, ќе ги решите.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.


ШКОРПИЈА

Работа: Го давате својот максимум за во догледно време да може да напредувате на ова поле. Работата ви е многу важна.

Љубов: Можно е меѓу вас и саканата личнсот постои некој трет. Полека ги составувате коцките.

Здравје: Менувајте ги лошите навики.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Денес нема да имате голем број на обврски. Очекувајте дека ќе имате и еден час време да се одморите.

Љубов: Заинтересирани сте за минлива авантура, но не би сакале ништо повеќе од тоа.

Здравје: Проблеми со зглобовите.


ЈАРЕЦ

Работа: Можно е да не сте задоволни од околностите на работното поле и да ве чини обесхрабрени.

Љубов: Ви се допаѓа личност која не живее на истото место како и вие. Можно е да сте подготвени на врска на далечина.

Здравје: Можни проблеми со коските.


ВОДОЛИЈА

Работа: Важно е да се организирате најдобро што можете во текот на денешниот ден, затоа што ќе има многу работи кои ќе зависат од вас.

Љубов: Односот со саканата личност е напнат и тоа ве оптоварува. Имате впечаток дека се ближите кон прекин.

Здравје: Исцрпени сте.


РИБИ

Работа: Потребно ви е уште некое време за да може да донесете конечна и важна одлука.

Љубов: Можно е да ви недостасува личност со која неодамна сте разкинале, и на некој начин сонувате за неа.

Здравје: Проблеми со несоница.

The post Дневен хороскоп за вторник (09.04.2019) appeared first on ТВ21.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com