Дневен хороскоп за вторник (21.12.2021)

ОВЕН

Работа: Поволен ден за сите оние кои планирале да започнат приватен бизнис.

Љубов: Комуникацијата со партнерот е многу отворена и директна. Некои проблеми може лесно да се решат.

Здравје: Аритмија. Задолжителен е преглед кај кардиолог за понатамошна анализа.


БИК

Работа: Се одложува долгоочекуваната соработка. Време е да ги промените вашите приоритети. Повлечете се кон себе.

Љубов: Тешко ви е да ги покажете емоциите на вистински начин.

Здравје: Тежок ден полн со нервоза, напнатост. Вашите реакции се многу импулсивни.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Благодарение на добрата организација што ја имате, ќе успеете да надминете некои деловни пречки и доцнења.

Љубов: Партнерот очекува од вас да преземете иницијатива и да покажете во која насока ќе одите понатаму.

Здравје: Проблеми со грлото. Потребен е преглед.


РАК

Работа: Не си поставувајте премногу високи цели за кои сте свесни дека не можете да ги исполните.

Љубов: Иако сте дале се од себе за да му угодите на партнерот, тој од вас бара повеќе слобода и простор.

Здравје: Проблеми со видот


ЛАВ

Работа: Нагласена е потребата од одредена доминација и докажување, сакате повторно да бидете први во се.

Љубов: Се стремите кон драстични промени во животот и размислувате да продолжите понатаму. Ви требаат исечоци.

Здравје: Потребна е детоксикација.


ДЕВИЦА

Работа: Новиот бизнис што го имавте на ум отиде во сосема погрешна, поинаква насока. Тоа ве депримира.

Љубов: Имате добар однос со саканата личност, комуникацијата е искрена. Обидете се да најдете повеќе време за одмор.

Здравје: Страдате од несоница.


ВАГА

Работа: Доколку сакате да успеете во бизнисот, неопходно е да го одвоите приватниот и професионалниот живот.

Љубов: Го оптоваривте партнерот со некои ваши деловни проблеми и тој полека почнува да се дистанцира.

Здравје: Посетете општ доктор


ШКОРПИЈА

Работа: Не можете да прифатите неуспех и пораз. Едноставно не е во вашата природа лесно да го трпите тоа. Затоа можете да бидете многу напнати.

Љубов: Посветени сте на семејството, исполнети сте со времето што го поминувате со нив.

Здравје: Чувајте се од настинки


СТРЕЛЕЦ

Работа: Денеска на работа бидете многу внимателни. Не дозволувајте ништо или некој да ви ја наруши концентрацијата.

Љубов:  Партнерот мисли дека вашите барања се комплицирани, дека во исто време барате од него многу внимание

Здравје: Проблеми со чувствителна кожа.


ЈАРЕЦ

Работа: Не е лесно да се подобри односот со колегите. Се обидувате, но како нешто да недостасува секогаш.

Љубов: Има личност која се обидува да пријде и која се обидува, но вие не сакате да и дадете ниту еден позитивен сигнал.

Здравје: Би ви годела рекреација


ВОДОЛИЈА

Работа: Прилично сте пасивни, незаинтересирани за каква било нова работа, иако финансиската состојба е катастрофална.

Љубов: На вашиот партнер му треба внимание, но вие делувате малку незаинтересирано. Видливо е незадоволството.

Здравје: Нервна напнатост.


РИБИ

Работа: Ќе добиете важна поддршка од личност од деловното опкружување. Ќе ти даде ветер во грб.

Љубов: Заедно со партнерот можете да организирате домашна забава која ќе ви го подобри расположението.

Здравје: Го преувеличувате проблемот што го имате и станувате параноични.

Поврзани вести

Премиерот Ковачевски ја предводи владината делегација во официјална посета на Бугарија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска заминува за Софија каде ќе ја предводи владината делегација во дводневна официјална посета на Република Бугарија во чии рамки е предвидено и...

Има 51 година и тело како девојка: Ова е вежба за совршена форма во која се колне Меланија Трамп!

Меланија Трамп, за време на поголемиот дел од претседателствувањето на нејзиниот сопруг, остана една од најприватните први дами на САД. Секогаш беше таква, речиси не пушташе некој во многу зафатениот живот на...

Владата го прифати Меморандумот за разбирање за развој на железничкото поврзување „Скопје-Софија“ со Република Бугарија

Владата на Република Северна Македонија на денешната 6-та седница, го разгледа и прифати усогласениот Текст на Меморандум за разбирање за развој на железничко поврзување меѓу Република Северна Македонија и Република Бугарија „Скопје-Софија“.

Благо намалување на нивото на реките, водостојот на природните езера ист како вчера

 Водостоите кај дел од реките во земјава се над просекот за јануари, но бележат благо намалување во споредба со вчера. За разлика од нив, резултатите од последните мерења направени од Управата за...

Најважното

Владата го прифати Меморандумот за разбирање за развој на железничкото поврзување „Скопје-Софија“ со Република Бугарија

Владата на Република Северна Македонија на денешната 6-та седница, го разгледа и прифати усогласениот Текст на...

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се во дводневна официјална посета на Софија.

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...