Дневен хороскоп за вторник (23.11.2021)

ОВЕН

Работа: Ве очекува многу добар ден за работа. Сè што ќе достигнете сега ќе биде надвор од вашиот дофат.

Љубов: Саканата личност ќе ви ги покаже искрените чувства што ги има кон вас. Можни се поголеми промени во вашата врска.

Здравје: Внимавајте на исхраната.


БИК

Работа: Оставате добар впечаток кај претпоставените кои би можеле да ви понудат нешто повеќе во наредниот период.

Љубов: Во односот со саканата личност сте максимално опуштени и добро се согласувате.

Здравје: Грижете се за вашето здравје.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува можност за нова работа доколку ја барате истата. Ви претстои поволен период за промени.

Љубов: Ќе запознаете личност која ќе покаже дека има искрени чувства кон вас.

Здравје: Можно е да сте склони кон дебелеење.


РАК

Работа: Можно е денеска да имате некои пресврти кога е во прашање деловното поле.

Љубов: Многу сте емотивни и не ви е лесно да комуницирате со саканата личност без напнатост.

Здравје: Низок притисок


ЛАВ

Работа: Добар ден е да започнете приватен бизнис или да донесете одлука за нови проекти.

Љубов: Очекувате контакт со личноста на која мислите. Можете да се надевате на убави љубовни промени.

Здравје: Ви треба сон


ДЕВИЦА

Работа: Ќе добиете можност да ги докажете своите способности на деловно поле. Вашата кариера е на прво место.

Љубов: Можете да очекувате добар однос со саканата личност со која сте долго време во врска.

Здравје: Без здравствени проблеми.


ВАГА

Работа: Иако имавте големи очекувања, на работа не испадна сè како што се надевавте. Ве очекува неповолен ден за љубов.

Љубов: Не ви е лесно да имате добар однос со саканата личност.

Здравје: Се чувствувате добро, но уморни сте.


ШКОРПИЈА

Работа: Во наредниот период можете да очекувате деловна понуда која ќе ви биде многу интересна.

Љубов: Личноста со која поминувате време почна да се заљубува во вас иако вие не сте свесни за тоа.

Здравје: Без здравствени проблеми.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Денес не сте склони кон преголема посветеност на работа. Ви треба малку време за одмор.

Љубов:  Добар ден е да започнете врска со партнерот и да се зближите уште повеќе.

Здравје: Внимавајте на варењето.


ЈАРЕЦ

Работа: Не е премногу поволен ден за работа. Може да имате некои проблеми.

Љубов: Комуникацијата со саканата личност станува напната и затоа денес сте прилично незадоволни.

Здравје: Можни се проблеми со забите.


ВОДОЛИЈА

Работа: Вашата нервоза негативно ќе се одрази на вашето поле на работа, за кое треба повеќе да се грижите.

Љубов: Му верувате на партнерот и подготвени сте да донесете конкретна одлука за заедницата со него.

Здравје: Може да имате зголемен апетит.


РИБИ

Работа: Пред вас се некои кочници на деловното поле. Бидете мудри и трпеливи и ќе успеете да ги елиминирате…

Љубов: Обидете се да поминувате повеќе време со личноста за која се грижите за вашата врска да биде подобра.

Здравје: Стабилно здравје

Поврзани вести

ЗОШТО НИКОГАШ НЕ ТРЕБА ДА ГРЕШИТЕ ЗА РОДИТЕЛИТЕ: Животот уште посурово ви враќа сè што правите!

Еднаш имаше една слаба старица која, откако ѝ почина саканиот сопруг, отиде да живее со синот, снаата и внукот. Нејзиниот вид и слух се влошуваа секој ден. Понекогаш рацете...

ССМ во недела на протест пред Собранието и Стопанската комора

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) во недела ќе излезе на протест пред Собранието и пред Стопанската комора на Македонија изразувајќи незадоволство од неизгласувањето на законското решение со кое недела се прогласува за...

13 лица ја изгубија битката со ковид-19 – најмладите 35 и 39 години

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.299 тестирања, а регистрирани се 101 нови случаи на ковид-19. Регистрирани сe 393 оздравени пациенти, а регистрирани се...

101 нов случај на ковид-19 – пријавени се 13 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.299 тестирања, а регистрирани се 101 нови случаи на КОВИД-19:

Најважното

ССМ во недела на протест пред Собранието и Стопанската комора

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) во недела ќе излезе на протест пред Собранието и пред...

101 нов случај на ковид-19 – пријавени се 13 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.299...

За 3,5 денари се намалува цената на нафтените деривати

За 3,5 денари се намалуваат бензините, а за три денари екстра лесното масло за домаќинство, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бектеши најави можно проширување на листата на производи со замрзнати цени

Листата на производи чии цени се  замрзнати е објавена, а утре на владина седница ќе ги разгледаме податоците од Заводот за статистика...

Експерт: Заштитните огради на автопатот Струма во реонот на несреќата се инженерски дефект

„Автобусот кој излета на автопатот Струма се заглави меѓу двете заштитни огради, кои не ја изгаснаа кинетичката енергија. Ова е инженер за целосен...