„Држете ме со двете раце“, Катица Јанева излезе од Шутка – со капа и покриено лице спроведена до домашен притвор

Апелациониот суд Скопје попладнево ја прифати жалбата на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева и мерката притвор ѝ ја замени со мерка куќен притвор. Преиначено е првостепеното решение и одредена е мерка куќен притвор, заедно со мерки за претпазливост потврдија од Апелациониот суд. Попладнево излезе од затворот во Шутка. Врз основа на што судот ја прифати жалбата одговара нашиот репортер Јовица Пауноски кој се наоѓа пред станот каде Јанева е спроведена.

Извор: ТВ21

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
  • Ознаки
  • 1

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното