Два ресторани во своето мени имаат суши сервирано на голи девојки – еве која е цената за тоа

Два ресторани во Сплит имаат нешто сосема необично во својата понуда.

Имено, гостите имаат можност да јадат сирова риба на полуголи девојки, односно се работи за уметничка изведба на украсување и јадење суши од телото, пишува Слободна Далмација.

Во 2016 година на Фејсбук се појави необична реклама.

  • Се бара исклучително згодна хостеса да глуми сталажа за храна. Таа ќе биде во лежечка положба еден час додека гостите не ја соберат целата храна. Подоцна оди зад сцената додека не биде подготвен друг состав. Девојката не мора да биде целосно гола, интимните делови може да се прекријат со налепници и летоци. Платено е цело патување и сместување, а за еден ручек/вечера се добива хонорар од 1.500 куни – пишувало во огласот.

Час и 15 минути за четири лица чини 3.600 куни, а за шест 5.000 куни. Два часа јадење суши од нечие тело за 4 лица ќе чини вкупно 5.400 куни и додека пак за 6 лица 7.500 куни.

Послужувањето суши на голо, женско тело се нарекува nyotaimari.

Еден од сопствениците на рестораните, накратко изјавил дека деловните резултати на компанијата се одлични и се совпаѓаат.

Сепак, Слободна Далмација од алтернативни извори дознава дека на девојките им било дозволено да комуницираат со гостите.

Поврзани вести

Одложени продолженијата на „Невозможна мисија“

Седмиот и осмиот филм од франшизата „Невозможна мисија“, со Том Круз во главната улога, се одложени за 2023 и 2024 година поради пандемијата на Ковид-19, соопштија продуцентите Парамаунт Пикчрс и Скајденс. „Невозможна мисија 7“ требаше да почне да се прикажува во...

Ковачевски – Петков: Ги поставивме основите за брз напредок на меѓусебните односи

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на владината делегација на Северна Македонија на Република Бугарија. На средбата беше истакнато дека...

Работните групи на владите на Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа и го утврдија роковите за исполнување на приоритетите

Во насока на продлабочување на билатералната соработка меѓу РСМ и Бугарија, во рамките на заедничката седница на двете влади во Софија, се одржаа и одделни состаноци на работните групи утврдени за време...

Еве што се собира прашина во вашиот дом

Време е за општа заштеда, и без разлика од кој извор на нередот, оваа листа ќе ви помогне да го елиминирате она што не ви треба, за да можете да направите простор...

Најважното

Ковачевски – Петков: Ги поставивме основите за брз напредок на меѓусебните односи

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на...

Работните групи на владите на Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа и го утврдија роковите за исполнување на приоритетите

Во насока на продлабочување на билатералната соработка меѓу РСМ и Бугарија, во рамките на заедничката седница на двете влади во Софија, се...

Ковачевски и Петков: Да работиме на потенцијалите и предностите и да оствариме напредок во пријателството наместо национализам и говор на омраза

Премиерот Димитар Ковачевски, придружуван од министрите кои се дел од делегацијата на Владата на Република Северна Македонија, утринава пристигнаа во резиденцијата „Бојана“,...

Сончево со мала до умерена облачност и многу студено

Сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Продолжува периодот на...

718 нови случаи на ковид-19 – пријавени се 22 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044...