Поврзи се

Свет

Египет во шок: Поранешниот претседател Мурси почина во тек на судење

Поранешниот претседател на Египет, Мохамед Мурси почина денеска откако се онесвести во судницата во текот на судење, јави државната телевизија.

Тој почина на 67-годишна возраст, а беше на чело на земјата помеѓу јуни 2012 и јули 2013 година.

 

The post Египет во шок: Поранешниот претседател Мурси почина во тек на судење appeared first on ТВ21.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com