Поврзи се

Свет

Евакуирана Ајфиловата кула

Најпознатиот симбол на Париз, Ајфиловата кула попладнево беше евакуирана и затворена, без дополнителни инфромации.

Нема точна причина и објаснување зошто настанала евакуацијата, но медиумите пишуваат дека е забележано сомнително лице како виси на кулата.

Полицијата и пожарникарите пристигнаа на местото, додека неидентификуваниот човек продолжи да се качува на кулата, соопшти Ен-Би-Си њуз, повикувајќи се официјалните претставници на Ајфеловата кула и париското обвинителство.

Снимките се страшни, со оглед на тоа што се работи за голема висина.

 

The post Евакуирана Ајфиловата кула appeared first on ТВ21.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com