ФОТО 81 свеќа не се малку – Бајден ќе предизвикаше пожар со роденденската торта

Претседателот на САД го прослави својот 81 роденден. Тој е најстариот претседател на Соединетите Американски држави, а тоа може да се забележи и по бројот на свеќи на неговата роденденска торта.

На друштвените мрежи тој сподели фотографија од тортата, а голем број на обожаватели напишаа дека може да предизвика пожар.

 

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното