ФОТО: Лепа Брена ужива во Црна Гора

60-годишната пејачка Лепа Брена својот летен одмор го поминува во Црна Гора од каде реши да ги почести своите бројни обожаватели со фотографија.

„Она што е убаво и возвишено, никогаш не се става во полето на обичното и световно“, напиша Брена во описот на фотографијата.

Во продолжение погледнете како изгледа:

Поврзани вести

Повторно ја налути јавноста – Дино Мерлин ги објави високите цени за концертот, а ова е вистинската причина

Пејачот Дино Мерлин неодамна најави концерт во Црна Гора, поточно во Тиват, но ентузијазмот кај голем дел од неговите обожаватели брзо опадна. За жал, се чини дека не секој...

Најважното

342 нови случаи на ковид-19 – пријавени 7 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

 По речиси едночасовното преземање од двата бугарски воено-транспортни авиона, почна транспортот на посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа до нивните вечни...

ВО ЖИВО: Во тек е преземањето на останките на жртвите од несреќата во Бугарија

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со два бугарски авиона беа транспортирани на...

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија...

ВО ЖИВО: Пристигнуваат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

Денеска во Македонија пристигнуваат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија. Тие пристигнуваат на Меѓународниот аеродром Скопје,...