ФОТО: Сообраќајка кај Ист Гејт го допарализира Скопје, граѓаните нервозни

Сообраќајна несреќа се случи попладнево кај Ист Гејт мол, а на улицата се создадени колони од возила.

Засега не е познато дали има повредени лица.

Покрај сообраќајкава, Скопје е блокирано и поради протест на приватните превозници, кои на неколку булевари имаат поставено свои автобуси.

  • Ознаки
  • 1

Поврзани вести

spot_img

Најважното