Гинисовата книга на рекорди одбележана со нови „успеси“

Спортистите ширум светот поставија нови светски рекорди за денот на Гинисовата книга на рекорди.

За да бидете во друштво на познати личности, треба да откриете во што сте најдобри, постојано да вежбате, да верувате и на крајот истото да го крунисате со ласкав Гинисов сертификат дека сте најдобри во она за што аплициравте за да го соборите рекордот.

Целта на влезот во Гинис според многумина е можност да се надминат себеси, но и да бидат инспирација за другите да го испробаат она во што се најдобри.

Дали е соборување рекорд влечење автомобил на 50 метри, за само една минута, 13 секунди и 29 стотинки, додека одите на раце, или правењето салто наназад на една нога за половина минута, тоа е прашање на вештини во кои можете да ги покажете своите способности.

До Гинисовата книга на рекорди се доаѓа и со помош на стап за скокање со кој натпреварувачот може да прескокне неколку паркирани автомобили по ред.

Талент е и кога гимнастичарот прави пресврт во воздухот меѓу две шахти на растојание од шест метри. Но и кога ќе го скроти својот велосипед BMX за триесет секунди.

Ако верувате во себе, ве чека Гинис.

Поврзани вести

ПОРАДИ ОВА, ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ ГО ГУБАТ ТЛОТО ПОД НОЗЕТЕ: Стрелецот не поднесува осаменост, Овенот кога го игнорираат…

Животот понекогаш не доведува во тешки ситуации со кои не можеме да се справиме на вистински начин. Некои бараат помош од пријател, а некои сакаат да поминат низ бура која ја преплавила...

2022 Е ГОДИНА НА ГОЛЕМИ ПРОМЕНИ: Магичната серија 2-2-2 им носи успех и луда среќа на овие знаци!

2022 година ќе биде година на големи промени. Специфичен е од повеќе причини, особено поради тоа што го красат три пара. Оваа серија има посебно значење и моќ, велат нумеролозите.

ОВА СЕ НАЈПОЗНАТИТЕ СРПСКИ ВАМПИРИ: Плашеле, заразувале и давеле луѓе, а еден од негова вдовица барал многу НЕОБИЧНА РАБОТА!

Во Србија за прв пат се документирани вампири, односно починати кои имале надуени лица и тела, изразени очи, долга коса и нокти, кои оживуваат и прогонуваат членови на нивното семејство и заедница!

Среде Пекинг се пејат песни од Тоше Проески

На социјалната мрежа се појави видео на кое се гледа како уличен музичар од Кина го пее познатиот хит на македонската музичка ѕвезда Тоше Проески. „Još uvijek sanjam da...

Најважното

342 нови случаи на ковид-19 – пријавени 7 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

 По речиси едночасовното преземање од двата бугарски воено-транспортни авиона, почна транспортот на посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа до нивните вечни...

ВО ЖИВО: Во тек е преземањето на останките на жртвите од несреќата во Бугарија

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со два бугарски авиона беа транспортирани на...

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија...

ВО ЖИВО: Пристигнуваат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

Денеска во Македонија пристигнуваат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија. Тие пристигнуваат на Меѓународниот аеродром Скопје,...