ГНЕВОТ ИМ Е КАКО ДОБАР ДЕН, НЕ МОЖАТ ДА ПРЕСТАНАТ ДА ЈАДАТ: 7 смртни гревови на секој Стрелец!

Себични кон другите, а никако кон себе, затоа што сакате неограничено да уживате во сите задоволства на животот. Како дете сонувате да патувате низ светот, да возите скап и луксузен автомобил.

Страст

Сакате да се бакнувате и тоа не само со еден партнер, туку пред се сакате да победувате. Забавите на кои одите се само места за освојување за вас. Обожавате да се додворувате, да му се восхитувате на „пленот“ со возбудлива приказна и авантуристички дух. А тој дух понекогаш те носи во далечни земји познати по своите вешти љубовници.

Завист

Премногу сте дарежливи и оптимисти за да бидете многу завидливи. Во вашиот ум – ако не победивте денес, сигурно ќе победите на следниот натпревар; ако не можете да го купите она што сте го замислиле денес, ќе го купите следната недела. Најмногу им завидувате на оние кои се поканети на прославата со угледни луѓе, од кои сте изоставени.

Ненаситност

Склони сте да претерате со храна и пијалоци, а полупразен фрижидер ве фрла во очај. Сакате да пробувате специјалитети од целиот свет, особено во општеството. Голема и полна трпеза со храна ве прави среќни. Не сте алчни само во јадењето. Грешни сте и кога се парите во прашање бидејќи ги трошите премногу брзо.

Бес

Ги знаете фазите на нескротлив, див бес, но тој главно е краткотраен. Не се задржувате долго на она што ве налутило. По расправија во која сте покажале изливи на гнев, брзо се смирувате. Ако сте биле лути на пријател, љубов или деловен партнер, можно е повторно да воспоставите позитивна врска.

Мрзеливост

Понекогаш сте многу мрзливи, но брзо се откупувате со тоа што сте секогаш активни. Покажувате интерес за култура и патувате на непознати места.

Вие сте љубител на природата кому не му пречи ниту лошото време да го посети излетничкото место. Спортувате претежно рекреативно. Ако не сте мотивирани, можете да јадете и да јадете цел ден.

Поврзани вести

Има 51 година и тело како девојка: Ова е вежба за совршена форма во која се колне Меланија Трамп!

Меланија Трамп, за време на поголемиот дел од претседателствувањето на нејзиниот сопруг, остана една од најприватните први дами на САД. Секогаш беше таква, речиси не пушташе некој во многу зафатениот живот на...

Владата го прифати Меморандумот за разбирање за развој на железничкото поврзување „Скопје-Софија“ со Република Бугарија

Владата на Република Северна Македонија на денешната 6-та седница, го разгледа и прифати усогласениот Текст на Меморандум за разбирање за развој на железничко поврзување меѓу Република Северна Македонија и Република Бугарија „Скопје-Софија“.

Благо намалување на нивото на реките, водостојот на природните езера ист како вчера

 Водостоите кај дел од реките во земјава се над просекот за јануари, но бележат благо намалување во споредба со вчера. За разлика од нив, резултатите од последните мерења направени од Управата за...

27 јануари – Свети Сава е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник  на  РМ„ бр.21/98 и 18/07), 27 јануари 2022 година (четврток), Свети Сава е неработен ден за...

Најважното

Владата го прифати Меморандумот за разбирање за развој на железничкото поврзување „Скопје-Софија“ со Република Бугарија

Владата на Република Северна Македонија на денешната 6-та седница, го разгледа и прифати усогласениот Текст на...

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се во дводневна официјална посета на Софија.

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...