Свет
25,500,994
Вкупно активни случаи
Updated on 19/01/2021 14:16 14:16
Македонија
12,500
Вкупно активни случаи
Updated on 19/01/2021 14:16 14:16
Македонија
2,715
Вкупно починати
Updated on 19/01/2021 14:16 14:16
Македонија
73,777
Вкупно оздравени
Updated on 19/01/2021 14:16 14:16

Го чекал најмилите и на аеродромот дознал за несреќата:Татко на три деца скршен- „Никогаш повеќе нема да ги видам“

Некои од очајните роднини на патниците од летот на индонезиската авиокомпанија „Сривиџаја ер“, чиј „Боинг 737“ набрзо по полетувањето се урна во морето, веста за страшната несреќа ги затекнала во Понтијанак, каде авионот требало да слета.

Јаман Заи, татко на 3 деца кои биле во авионот со нивната мајка, изјавил за агенцијата „Ројтерс“ дека ги чекал на аеродромот во Понтијанак, кога ја слушнал веста за несреќата.

loading...

„Никогаш повеќе нема да ги видам“, рекол тој, покажувајќи фотографија од неговата најстара ќерка.

Се очекува дека индонезиската агенција за безбедност „KNKT“ ќе покрене истрага за оваа несреќа, а Американската управа за безбедност во сообраќајот (NHTSA) автоматски ќе биде дел од истата, бидејќи авионот е проектиран и изработен во САД.

Основана во 2003 година, авиокомпанијата „Сривиџаја ер“ со седиште во Џакарта лета воглавно во рамките на Индонезија, а нејзиниот патнички „Боинг 737“ со повеќе од 60 патници се урна вчера, откако исчезнал набрзо по полетувањето.

Денеска светските медиуми ја пренесоа веста дека екипите пронашле делови од човечки тела и парчиња од трупот на авионот. Сè уште нема официјални податоци за жртвите.

НАШ ПРЕДЛОГ

ВИДЕО: Силен земјотрес од 6.4 степени по Рихтер ги погоди Аргентина и Чиле- неколку градови останаа без струја

Земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтеровата скала ноќеска ја потресе северозападна Аргентина, на границата со Чиле, пренесоа светските агенции, наведувајќи...

Бог се јави! – денес е Богојавление, Водици

Во библиска Палестина, на денот 19 јануари, на денот Богојавление (кога Бог се јави), Божјиот Син влегол во Јордановите води.

На Водици сите одат по света вода, но грешат во една работа – што никако не треба да заборавите да направите

Богојавление е ден кога според преданието, божјиот глас објавил дека Исус е негов син и се верува дека воочи овој празник на...
Skopje
few clouds
2 ° C
2 °
2 °
51 %
1.2kmh
20 %
Tue
2 °
Wed
4 °
Thu
5 °
Fri
6 °
Sat
9 °