Поврзи се

Балкан

Голем пожар на вториот крак на Халкидики

Published

on

Во околината на Каламици на вториот крак на Халкидики, моментално горат шума и сува трева, а пожарот брзо се жири и во околните места.

Со пожарот се борат 14 противпожарни екипи и 24 пожарникари. Местото го надлетува и специјален авион за гаснење на пожарот.

-Текстот продолжува по рекламата-

На социјалните мрежи може да се забележат коментари на кои пишува дека видливоста на патот од Солун кон Неа Мудања е многу слаба, а автомобилите се паркираат, чекајќи ситуацијата да се смири па да продолжат со патувањето кон крајната дестинација.

The post Голем пожар на вториот крак на Халкидики appeared first on ТВ21.

Извор: ТВ21

Совет за етика во медиуми

Реклама
Македонија

Грчева: Во Македонија се прави драма кога ќе кажете дека не се согласувате со политиките на вашата партија

Македонија

Затворена обиколницата во Битола на патот кон Ресен поради протест

Македонија

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ не прифаќа неуставен Закон за јавно обвинителство

Македонија

Корупција: Северна Македонија на најниската позиција од сите држави

4NEWS.mk

Гренел: Приштина да ги укине таксите, а Белград да прекине со кампањата за признавањето на Косово

4NEWS.mk

Цената на паладиумот го надмина златото

4NEWS.mk

ЕСИ: Ако не се промени метологијата ниту една земја од Западен Балкан нема да влезе во ЕУ пред 2030

Македонија

Пивара Скопје доби нова А-интегрирана еколошка дозвола

4NEWS.mk

Мишел во февруари ќе организира средба на лидерите од Западен Балкан

4NEWS.mk

Вакцината против корона вирусот ќе пристигне најмалку за една година

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com