Поврзи се

Балкан

Голем пожар на вториот крак на Халкидики

Published

on

Во околината на Каламици на вториот крак на Халкидики, моментално горат шума и сува трева, а пожарот брзо се жири и во околните места.

Со пожарот се борат 14 противпожарни екипи и 24 пожарникари. Местото го надлетува и специјален авион за гаснење на пожарот.

-Текстот продолжува по рекламата-

На социјалните мрежи може да се забележат коментари на кои пишува дека видливоста на патот од Солун кон Неа Мудања е многу слаба, а автомобилите се паркираат, чекајќи ситуацијата да се смири па да продолжат со патувањето кон крајната дестинација.

The post Голем пожар на вториот крак на Халкидики appeared first on ТВ21.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
Македонија

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО ОД ШТИП: Момчиња тепаат девојка, МВР најави најстроги санкции

4NEWS.mk

Почина најстариот брат на Борис Трајковски- Мојсеј Трајковски

4NEWS.mk

Австралиски научници открија: Лек против вошки го убива вирусот Ковид-19

4NEWS.mk

Во Австрија за првпат повеќе оздравени од новозаразени

4NEWS.mk

Бил Гејтс предлага три чекори за справување со новиот коронавирус

Македонија

Спасовски: 250 илјади вработени можат да добијат минимална плата од 14.500 денари за април и мај

4NEWS.mk

Жител на Горно Коњаре осомничен за обид за убиство и за напад врз полициски службеници

Македонија

Што доколку добивте отказ или договор за спогодба на работа? Одговара Ангеловска во „Click Plus“

4NEWS.mk

Пациентот од Кратово кој синоќа почина во Ковид центарот во ГОБ 8-ми септември не бил позитивен на корона вирусот

4NEWS.mk

Северна Кореја тврди дека нема ниту еден случај на Ковид-19

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com