Ѓорчев во #ClickPlus кажува зошто освои малку гласови на конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ - 4NEWS.mk
Поврзи се

Македонија

Ѓорчев во #ClickPlus кажува зошто освои малку гласови на конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ

Во „Click Plus“ на ТВ 21 вечерва Влатко Ѓорчев објаснува што точно се случувало на конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ. Ѓорчев додава дека е задоволен од освоениот број на гласови од делегатите на конвенцијата која се одржа во Струга, на која мнозинството одлучи кандидат за претседател на партијата да биде Гордана Силјановска Дафкова.

Ѓорчев во #ClickPlus кажува зошто освои малку гласови на конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ

Ѓорчев во #ClickPlus кажува зошто освои малку гласови на конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ

Gepostet von TV21 am Donnerstag, 14. März 2019

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com