Поврзи се

Македонија

Граѓаните за Балканскиот Шенген: „Последна надеж за Балканците“

Додека во Охрид се одвива  средбата на лидерите од регионот за т.н. Балкански Шенген, ТВ21 излезе на терен да го слушне мислењето на граѓаните за оваа иницијатива на лидерите од регионот.

Лидерите од регионот на крајот од средбата истакнаа дека ова е иницијатива за регионална соработка и процес кој овозможува поквалитетен живот за граѓаните од сите земји.

-Текстот продолжува по рекламата-

Извор: ТВ21

Реклама
Македонија

Ни 30% од државата нема канализација – треба ли да се стремиме кон Eвропа без канализација?

Македонија

Внимателно со „Малиот шенген“ – СКСЗМ: Не треба да и се наштети на економијата на земјава

Македонија

Што се случи во петокот во Охис? Објаснува Макрадули во #10минути на ТВ21

4NEWS.mk

Косово: ЦИК ќе ја чека одлуката на Врховен суд за гласовите од Србија

Македонија

Зошто граѓаните се жалеа, а истражувањето покажа дека нема штетни материи во воздухот? Одговара Макрадули во „10 минути“

4NEWS.mk

МААЕ откри збогатен ураниум на непријавена локација во Иран

Македонија

Што друго опасно има освен Линдан во Охис? Одговара Макрадули во „10 минути“ на ТВ21

4NEWS.mk

Макрон го пречека Пендаровски

4NEWS.mk

Полска ја прослави годишнината од независноста палејќи знаме на ЕУ

Македонија

Макрадули: Разочаран сум бидејќи пропадна тендерот за филтри на РЕК Битола

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com