Поврзи се

Македонија

Груевски: Ние што се снајдовме надвор од Македонија не се враќаме додека Заев е на власт

Екс премиерот Никола Груевски на социјалната мрежа Фејсбук напиша дека не планора да се враќа за брзо време, додека оваа Влада е на власт.

Груевски ја коментира и мерката за прогресивен данок која за помалку од една година владата ја укина.

-Текстот продолжува по рекламата-

Независно што воведувањето прогресивен данок беше катастрофална грешка на оваа влада за што укажував уште пред да се…

Gepostet von Nikola Gruevski am Samstag, 2. November 2019

Реклама
Македонија

Ни 30% од државата нема канализација – треба ли да се стремиме кон Eвропа без канализација?

Македонија

Внимателно со „Малиот шенген“ – СКСЗМ: Не треба да и се наштети на економијата на земјава

Македонија

Што се случи во петокот во Охис? Објаснува Макрадули во #10минути на ТВ21

4NEWS.mk

Косово: ЦИК ќе ја чека одлуката на Врховен суд за гласовите од Србија

Македонија

Зошто граѓаните се жалеа, а истражувањето покажа дека нема штетни материи во воздухот? Одговара Макрадули во „10 минути“

4NEWS.mk

МААЕ откри збогатен ураниум на непријавена локација во Иран

Македонија

Што друго опасно има освен Линдан во Охис? Одговара Макрадули во „10 минути“ на ТВ21

4NEWS.mk

Макрон го пречека Пендаровски

4NEWS.mk

Полска ја прослави годишнината од независноста палејќи знаме на ЕУ

Македонија

Макрадули: Разочаран сум бидејќи пропадна тендерот за филтри на РЕК Битола

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com