Хеликоптер се урна во реката Хадсон во Њујорк (ВИДЕО) - 4NEWS.mk
Поврзи се

Свет

Хеликоптер се урна во реката Хадсон во Њујорк (ВИДЕО)

Хеликоптер се урна во реката Хадсон, недалеку од прометниот хелиодром на Менхетен во Њујорк. Пилотот минал без сериозни повреди, откаок успеал да стигне од делумно потонатата машина до копното.

Претставници од хелиодромот изјавиле дека во хеликоптерот бил само пилотот.

Моментот бил сниман, и објавен на телевизијата WCBS.

 

The post Хеликоптер се урна во реката Хадсон во Њујорк (ВИДЕО) appeared first on ТВ21.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com