Поврзи се

Македонија

Инцидент во болницата „8-ми септември“, вооружени се заканувале на докторка – приведени две лица

Published

on

Денеска се приведени две лица кои дошле во ГОБ „8-ми септември“ и барале да се земе телото на нивната блиска роднина која починала од коронавирус со цел да го однесат на обдукција.

-Текстот продолжува по рекламата-

Откако надлежните во болницата им посочиле дека во протоколите за обдукција се предвидува чекање од 2 часа, а потоа со погребно возило телото ќе биде префрлено на патологија, роднините на починатата започнале да се закануваат со оружје кон докторка.

Од МВР го потврдуваат инцидентот без дополнителни информации.

Полициски службеници се на терен, а против приведените ќе бидат поднесени соодветни пријави.

.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија