ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЌТА НА ДЕНЕШНИОТ ДЕН И ИСПОЛНЕТЕ ГИ СИТЕ ВАШИ ЖЕЛБИ: Изговорете ги овие реченици и внесете среќа и изобилство во вашиот живот

Денеска е 11 јануари, кој е особено важен ден во нумерологијата бидејќи содржи магична низа од 111. Се состои од три единици, но и два броја – 1 и 11. Единицата претставува независност и мотивација, означува нови почетоци и дава одлични шанси да се оди напред за да се постигне успех. Кога станува збор за три единици, тоа е три пати поголема од енергијата од бројот 1.

Од друга страна, бројот 11 е моќен и укажува на мисиите на вашата душа и животна цел. Кога ќе го видите бројот 111, постои голема шанса да привлечете изобилство и благосостојба во вашиот живот, а она за што постојано размислувате да се оствари. Затоа, денес е идеален ден да ги дефинирате вашите желби и цели, а афирмациите ќе ви помогнат да ги постигнете.

Кажете ги неколку пати во текот на денот и верувајте со целото срце во остварувањето на вашите соништа:

  • Што и да посакам, се оствари!
  • Каква желба и да имам, да ми се исполни!
  • Можам да ја манифестирам мојата реалност и да исполнам се што сакам!
  • Јас сум моќна личност: Можам да ги остварам сите мои желби!
  • Мислам на успех, љубов и изобилство; а благородноста секогаш ме води низ животот.
  • Секој ден сум сигурен/сигурна дека моите желби се остваруваат и дека моите цели ќе бидат остварени наскоро!
  • Ме чека изобилство затоа што го заслужувам тоа!

Поврзани вести

Ова е најплатениот музичар за 2021 година- заработил вртоглава сума

Брус Спрингстин, со заработка од 590 милиони долари е прогласен за најплатен музичар за 2021 година, објави списанието „Ролинг стоун“. Најголем дел од заработката е од продажба на своите...

Александар Николоски избран за потпретседател на Европската народна партија во ПС на Совет на Европа

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска на првиот ден од зимската сесија на Парламентарното Собрание на Совет на Европа, која се одржува во хибриден формат, поради пандемијата, е избран за потпретседател на...

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се во дводневна официјална посета на Софија. Во Бугарија ќе биде одржана заедничка меѓувладина...

ВЕЌЕ НЕ СЕ КРИЈАТ: Градоначалникот на Бања Лука и пејачката Тања Савиќ заедно на вечера

Со месеци наназад се шпекулира за односот помеѓу познатата пејачка Тања Савиќ и младиот градоначалник на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ. Иако и двајцата беа таинствени, сепак сега се сликани...

Најважното

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се...

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.