ИСПОВЕД НА ФАТАЛНАТА АКТЕРКА – ЏОАН КОЛИНС: Од срам се омажила за маж кој ја силувал и ја дрогирал!

Британската дива со многу шарм и години Џоан Колинс (88) реши да го прекине постновогодишниот инает кој се прошири низ светот и да ни даде исповед во форма на документарен филм во кој раскажа пикантни детали за нејзините пет брака.

Алексис Колби од култната „Династија“ не користела коректор и течна пудра додека зборувала за нејзините падови кои, со оглед на нејзината возраст, биле исто колку и нејзините подеми и падови. Таа призна дека се омажила за Максвел Рид од срам затоа што тој ја силувал на првиот состанок. Подоцна се обидел да ja изнајми на заинтересирани постари мажи за десет илјади фунти за една ноќ секс.

  • Тој имаше 31 година, а јас 17. Бев девица. Ме дрогираше додека бевме кај него дома. Среде ноќ, кога дојдов на себе, видов како е над мене и во мене. Се омажив за него затоа што имав силно чувство на вина. Да не бев толку наивна за сексот, никогаш немаше да го сторам тоа. Меден месец беше фијаско. Се обидовме да се однесуваме како нормална и среќна двојка и се чувствував мизерно. Татко ми беше агент и знаеше што се случува во шоу-бизнисот. Знаеше какви се мажите многу пред движењето „Me too“. Тој се спротивстави на мојата желба да бидам актерка – објаснила Џоан.

Лоши избори

Бракот траел четири години, а во 1963 година таа по втор пат застанала пред олтарот. Пејачот и повремен актер Ентони Њули, речиси подеднакво познат по хитови и скандали, го освои прво нејзиното внимание, а потоа и срцето. Иако имаа две деца Тара и Александар, јавна тајна беше дека пејачката ги навлекла сите што носат здолниште, од баба до стјуардеса. Последната капка беше филм со изобилство на автобиографски материјал, кој прикажува маж распнат меѓу русокоса со богати облини и мајка на нејзините деца, која ја игра, погодувате, Џоан Колинс. Не ѝ требаше многу време за да сфати за што се работи. Таа знаеше дека филмот е надгробна плоча за нивниот брак.

Таа се омажи за Рон Каса по трет пат во 1972 година. Со него ја доби ќерката Кејти. Идилата траела се додека Кејти не доживеала сообраќајна несреќа во која и бил оштетен мозокот.

  • Несреќата на Кејт е најлошиот настан во мојот живот. Без дилема. Имаше и други тешки моменти, но ниту еден не може да се спореди со таа несреќа.

Откако ги доближи на чекор до банкрот со своето ирационално однесување, Џоан се разведе од Каса во 1983 година. Набргу потоа, таа на една забава го запозна 14 години помладиот шведски пејач и плејбој Питер Холм. Лишена од финансиски грижи бидејќи водела аристократски начин на живот поради успехот на „Династијата“, дозволила да биде освоена. Плановите на Холм беа делумно различни. Штом ја доби довербата на актерката, ги отпушти сите нејзини советници, адвокати и агенти, целосно грижејќи се за нејзината кариера. Тие се венчаа во 1985 година, и покрај напорите на некои од пријателите на Џоана да и ги отворат очите и да и укажат на фактот дека него го привлекувале пред се парите.

-Бев заљубена и глупава, не ги слушав. Проблемот беше што бев премногу тврдоглава за да признаам дека грешам – изјавила дивата.

По испади на Холм и јавни критики за нејзиниот изглед и возраст, тие се разведоа во 1987 година. За отпремнина тој побара да му плаќа 35 илјади фунти месечно и куќи во Лос Анџелес и јужна Франција.

И кога сите мислеа дека и е доста од фрлање бидермаер, Џоан Колинс во 2000 година се омажи за 32-годишниот филмски продуцент Перси Гибсон.

– Конечно најдов сродна душа – рекла актерката потврдувајќи дека бројките се важни само во математиката.

Поврзани вести

ОВИЕ 3 НАМИРНИЦИ СЕ СПАС ЗА ЖЕНИТЕ ВО МЕНОПАУЗА: Полни се со протеини и влакна, а не додаваат килограми!

Со доаѓањето на менопаузата, вистинско време е да се размислува за промена на навиките кога се во прашање исхраната и физичката активност, со цел да се зачува физичкото и психичкото здравје, но...

Поради необичната игра што ја смислија, куче и мачка се хит на Интернет

Мачето Лео и кучето Кампер се неразделни пријатели. Дуото постигна голема слава и на социјалните мрежи, а причината за тоа е интересна игра, во која уживаат и двајцата. Имено,...

Владата одлучи: Се намалува периодот на изолација или карантин на 7 дена

Лицата кои се лабораториски потврдени на КОВИД-19 (со PCR тест или со брз антингенски тест), а кои не развиле симптоми на болест односно се асимптоматски случаи на КОВИД-19 им се одредува домашна...

Владата доцна вечерва донесе одлука – еве кога и како ќе започне учебната година

На денешната седница Владата донесе одлука наставата во основното и средното образование да продолжи со физичко присуство на учениците на 1 февруари. Оваа одлука е донесена врз основа на...

Најважното

Владата одлучи: Се намалува периодот на изолација или карантин на 7 дена

Лицата кои се лабораториски потврдени на КОВИД-19 (со PCR тест или со брз антингенски тест), а...

Владата доцна вечерва донесе одлука – еве кога и како ќе започне учебната година

На денешната седница Владата донесе одлука наставата во основното и средното образование да продолжи со физичко присуство на учениците на 1 февруари.

2.019 нови случаи на ковид-19 – пријавени 19 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119...

Возачот е виновен за автобуската несреќа кај Струма, утврдиле бугарските истражители

Бугарската националната истражна служба го затвори случајот за несреќата на автопатот Струма во која загинаа 45 лица, изјави за БГНЕС шефот на...

Ковачевски се сретна со Борисов: Да се развива довербата и да продолжи поддршката од Бугарија за членство на Северна Македонија во ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште неколку активности,...