Ја имаме најоригиналната маска: Пасошот со новото име како инспирација за Први април

Ја имаме најоригиналната првоаприлска маска во Скопје, а инспирацијата е токму пасошот со новото име Северна и хаосот со постапките.

Маската предизвика различни коментари на социјалните мрежи, па додека едни се воодушевени од креативноста и досетливоста, други сметаат дека ова не е тема прикладна за деца.

Во продолжение погледнете како изгледаа:

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
spot_img

Најважното