Свет
18,277,477
Вкупно активни случаи
Updated on 20/04/2021 17:02 17:02
Македонија
19,041
Вкупно активни случаи
Updated on 20/04/2021 17:02 17:02
Македонија
4,478
Вкупно починати
Updated on 20/04/2021 17:02 17:02
Македонија
123,710
Вкупно оздравени
Updated on 20/04/2021 17:02 17:02

Јанакиески и Ристовски нападнати во „Шутка“ – цело ВМРО-ДПМНЕ пред болницата „8-ми септември“

Екс министрите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски физички биле нападнати во затворот во Шутка. Според првичните информации, нападот се случил за време на прошетката во дворот на затворот. Наводно ги нападнал член од кумановска група, кој исто така е во притвор во „Шутка“.

По нападот, Миле Јанакиески е пренесен во Градската Општа болница „8 Септември“. Доцна синоќа, на барање на Обвинителството, судот им одреди 30 дневен притвор на Јанакиески и Ристовски, кои заедно со Никола Гурвески и Трајко Вељаноски се сомничат како организатори на настаните од 27 април 2017 година.

Извор: ТВ21

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com