Поврзи се

Македонија

Јанко Бачев приведен во полициска станица

Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев, попладнево е приведен и однесен во полициска станица на разговор. Според МВР, Бачев е повикан во полициска станица порази закани објавени на социјалните мрежи.

Според Единствена Македонија, ова се случува непосредно пред состанокот на „Македонија Бојкотира“.

Не е познато во која полициска станица е однесен Бачев на распит.

Реклама

Facebook

Реклама

АНКЕТА

Дали подготвувате или купувате зимница?

View Results

Loading ... Loading ...