Јокиќ: Не ме почитуваат? Не ми треба туѓо внимание

Кошаркарот на Денвер, Никола Јокиќ истакна дека не му треба медиумско внимание, и дека не го интересира дебатата дали е „најнепочитуваниот МВП“.

Тренерот на Нагетс, Мајкл Мелоун неодамна изјави дека српскиот центар заслужува подобар третман и дека е „најмалку почитуваниот МВП во историјата на лигата“.

По победата над Портланд, новинарите се интересираа што мисли Јокиќ за сето тоа.

„Ми се допаѓа. Ако не ме почитуваат, ми се допаѓа. Ако ме почитуваат, и тоа ми се допаѓа. Не ми треба медиумско внимание, ниту општо внимание. Сакам само да играм“, истакна Никола.

Нагетс ги совладаа Блејзерс со 140:108. Јокиќ мечот го заврши со 20 поени (8-10 од игра, 1-2 за три), со 8 скока и 7 асистенции.

„Секогаш е добро да се победи. Секоја победа е важна. Посебно сега поради Ковид, повреди, се“, додаде Никола.

Денвер е на шестото место на Западот со скор 21-19.

Поврзани вести

ОВИЕ 3 НАМИРНИЦИ СЕ СПАС ЗА ЖЕНИТЕ ВО МЕНОПАУЗА: Полни се со протеини и влакна, а не додаваат килограми!

Со доаѓањето на менопаузата, вистинско време е да се размислува за промена на навиките кога се во прашање исхраната и физичката активност, со цел да се зачува физичкото и психичкото здравје, но...

Поради необичната игра што ја смислија, куче и мачка се хит на Интернет

Мачето Лео и кучето Кампер се неразделни пријатели. Дуото постигна голема слава и на социјалните мрежи, а причината за тоа е интересна игра, во која уживаат и двајцата. Имено,...

Владата одлучи: Се намалува периодот на изолација или карантин на 7 дена

Лицата кои се лабораториски потврдени на КОВИД-19 (со PCR тест или со брз антингенски тест), а кои не развиле симптоми на болест односно се асимптоматски случаи на КОВИД-19 им се одредува домашна...

Владата доцна вечерва донесе одлука – еве кога и како ќе започне учебната година

На денешната седница Владата донесе одлука наставата во основното и средното образование да продолжи со физичко присуство на учениците на 1 февруари. Оваа одлука е донесена врз основа на...

Најважното

Владата одлучи: Се намалува периодот на изолација или карантин на 7 дена

Лицата кои се лабораториски потврдени на КОВИД-19 (со PCR тест или со брз антингенски тест), а...

Владата доцна вечерва донесе одлука – еве кога и како ќе започне учебната година

На денешната седница Владата донесе одлука наставата во основното и средното образование да продолжи со физичко присуство на учениците на 1 февруари.

2.019 нови случаи на ковид-19 – пријавени 19 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119...

Возачот е виновен за автобуската несреќа кај Струма, утврдиле бугарските истражители

Бугарската националната истражна служба го затвори случајот за несреќата на автопатот Струма во која загинаа 45 лица, изјави за БГНЕС шефот на...

Ковачевски се сретна со Борисов: Да се развива довербата и да продолжи поддршката од Бугарија за членство на Северна Македонија во ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште неколку активности,...