Јовановски за Арсовска: Ви се смее, во очи ве гледа и ДРСКО ЛАЖЕ

„Ви се смее, во очи ве гледа и дрско лаже“, пишува на Фејсбук првиот човек на Слобода превоз, Ленин Јовановски за градоначалничката на Скопје Данела Арсовска.

„На прашањето на новинарот дека во кампањата се возеше со приватен автобус без срам и перде му реплицира: „Напротив, се возев со автобус на ЈСП Скопје”.

А еве на протестите видете го и автобусот (со рег.табл. и гаражен број) и возачот од Слобода превоз и сите други кои ги лажеше. Сега по 33 години работа и нив ги остави без пари, а Скопјани без превоз кој сега и за пари го нема.

Погледнете дел од нејзините патолошки лаги“, вели Јовановски.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
spot_img

Најважното