КАКО ДА СЕ ИСФЕНИРАТЕ ДОМА: Фризерката откри генијален трик! Резултатот е ПРЕКРАСЕН! (ВИДЕО)

Повеќето од нас одат на фризер, но понекогаш од различни причини не можеме да се помириме со обврските и да одвоиме време да одиме во салон. Ова не е тешка задача дури и дома – ви треба квалитетно пакување за коса, добар фен и малку трпение.

До неодамна мислевме дека е најлесно да се исправи косата, но снимката што на Tik-Tok ја сподели жена, која е фризер, ни го смени мислењето.

Фризерите наведуваат дека при директно фенирање, главната грешка што ја правиме е што се обидуваме да ја фенираме косата како целина и да не ја делиме на прамени, а на овој начин ја делите само на два дела.

Вака изгледа процесот на сушење со фен:

  • Поделете ја косата на два дела.
  • „Свиткајте“ една половина од косата во правец подалеку од лицето и поминете ја со фен.
  • Повторете со другата половина.
  • Нежно отплеткајте ја со прстите.
@yazblends

Easy 5 minute Hair Hack! @behindthechair.com #fyp #hairtok #hairtutorials #hair #bocaraton

♬ Toxic x Pony – ALTÉGO

Поврзани вести

Поради необичната игра што ја смислија, куче и мачка се хит на Интернет

Мачето Лео и кучето Кампер се неразделни пријатели. Дуото постигна голема слава и на социјалните мрежи, а причината за тоа е интересна игра, во која уживаат и двајцата. Имено,...

Владата одлучи: Се намалува периодот на изолација или карантин на 7 дена

Лицата кои се лабораториски потврдени на КОВИД-19 (со PCR тест или со брз антингенски тест), а кои не развиле симптоми на болест односно се асимптоматски случаи на КОВИД-19 им се одредува домашна...

Владата доцна вечерва донесе одлука – еве кога и како ќе започне учебната година

На денешната седница Владата донесе одлука наставата во основното и средното образование да продолжи со физичко присуство на учениците на 1 февруари. Оваа одлука е донесена врз основа на...

Почина Ратка Бакалиноска – првоборец и носител на Партизанска споменица 1941 година за учество во НОБ

По кусо боледување, вчера на 95-годишна возраст почина Ратка Бакалиноска, првоборец и носител на Партизанска споменица 1941 година за учество во Народноослободителната борба (НОБ), и одликувана со повеќе ордени и признанија на...

Најважното

Владата одлучи: Се намалува периодот на изолација или карантин на 7 дена

Лицата кои се лабораториски потврдени на КОВИД-19 (со PCR тест или со брз антингенски тест), а...

Владата доцна вечерва донесе одлука – еве кога и како ќе започне учебната година

На денешната седница Владата донесе одлука наставата во основното и средното образование да продолжи со физичко присуство на учениците на 1 февруари.

2.019 нови случаи на ковид-19 – пријавени 19 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119...

Возачот е виновен за автобуската несреќа кај Струма, утврдиле бугарските истражители

Бугарската националната истражна служба го затвори случајот за несреќата на автопатот Струма во која загинаа 45 лица, изјави за БГНЕС шефот на...

Ковачевски се сретна со Борисов: Да се развива довербата и да продолжи поддршката од Бугарија за членство на Северна Македонија во ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште неколку активности,...