Канје Вест го распродава имотот – организира и сопствен погреб

Во неодамнешното интервју со Тина Сигал, Канје Вест зборуваше за тоа како планира да го убие своето его.

За време на долгиот разговор, Канје Вест открил дека планира да направи „проба на погребот на Канје Вест“, односно што ќе биде по „смртта на Канје Вест“.

„Смртта на егото што не разделува е раѓање на човештвото. Дозволете ми да почнам така што ќе се убијам. Колку помалку од вас, толку повеќе простор за Бога“, вели раперот.

Тој не додава детали што точно планира додека го „планира својот погреб“, но откри како сè дизајнирал додека бил на патување во Берлин.

„Сакам да го продадам целиот свој имот, бидејќи капитализмот не убива“, заклучи тој.

За време на остатокот од интервјуто, тој зборуваше за неговите амбиции и дизајн, како и за важноста луѓето да комуницираат онака како што сакаат, а не онака како што се очекува од нив.

„Знаете, добив мала капка симпатија, таа мала златна капка што го прави популарна особина“, рече тој, додавајќи:

„Но, не можам да дозволам некој да ме сака премногу, затоа што ќе паднам во љубовна замка. И тогаш на сите им должам да бидам личноста во која се заљубиле. И никогаш нема да бидам таа личност. Секогаш морам да бидам слободен и да не бидам сакан, за „секогаш да можам да бидам јас“, тврди раперот за време на интервјуто.

Поврзани вести

Ова е најплатениот музичар за 2021 година- заработил вртоглава сума

Брус Спрингстин, со заработка од 590 милиони долари е прогласен за најплатен музичар за 2021 година, објави списанието „Ролинг стоун“. Најголем дел од заработката е од продажба на своите...

Александар Николоски избран за потпретседател на Европската народна партија во ПС на Совет на Европа

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска на првиот ден од зимската сесија на Парламентарното Собрание на Совет на Европа, која се одржува во хибриден формат, поради пандемијата, е избран за потпретседател на...

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се во дводневна официјална посета на Софија. Во Бугарија ќе биде одржана заедничка меѓувладина...

ВЕЌЕ НЕ СЕ КРИЈАТ: Градоначалникот на Бања Лука и пејачката Тања Савиќ заедно на вечера

Со месеци наназад се шпекулира за односот помеѓу познатата пејачка Тања Савиќ и младиот градоначалник на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ. Иако и двајцата беа таинствени, сепак сега се сликани...

Најважното

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се...

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.